Reklama

Więcej niż księgowość, czyli nowoczesne biuro rachunkowe

Opublikowano:
Autor:

Więcej niż księgowość, czyli nowoczesne biuro rachunkowe - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przymierzasz się do prowadzenia firmy. Rezygnujesz z samodzielnej księgowości, ponieważ nie dysponujesz odpowiednią wiedzą oraz umiejętnościami. Chcesz wybrać biuro rachunkowe, które odciąży cię od kwestii formalnych. I słusznie - tym bardziej, że obecnie możesz skorzystać z obsługi przez nowoczesne firmy oferujące coś więcej niż tylko klasyczną księgowość.

Wiele biur rachunkowych wychodzi naprzeciw rosnącym oczekiwaniom swoich klientów. Mają świadomość dużej konkurencji, dlatego proponują coraz to nowsze rozwiązania, by w pełni zaspokoić ich potrzeby. Dla przedsiębiorców to dobra wiadomość, ponieważ łatwiej jest znaleźć tanie biuro rachunkowe przy gwarancji wysokiego standardu usług.

Na czym polega innowacyjność biur rachunkowych?

Obecne biura księgowe to wyraźny krok w stronę nowoczesności. Większość firm nie ogranicza się bowiem wyłącznie do usług związanych z prowadzeniem ksiąg. Wykraczają one daleko poza obowiązujące jeszcze jakiś czas temu standardy, dzięki czemu klienci mogą liczyć na bardziej owocną współpracę.

Innowacyjność biur rachunkowych można zatem określić jako kompleksowość usług: począwszy od prowadzenia księgowości uproszczonej lub pełnej, a skończywszy na doradztwie czy możliwości wykupienia pakietów medycznych. Dzięki temu przedsiębiorca nie musi tracić czasu na poszukiwania kilku firm współpracujących, ponieważ wszystkie niezbędne usługi otrzymuje w jednym miejscu.

  • Pomoc początkującym przedsiębiorcom
Pierwsze kroki w prowadzeniu działalności bywają dość trudne. Dlatego nowoczesne biura księgowe wychodzą temu naprzeciw. Pomagają przedsiębiorcom przejść przez proces rejestracji firmy, doradzając m.in. w wyborze odpowiedniego PKD, formy prowadzonej działalności czy formy opodatkowania.

Na tym jednak pomoc się nie kończy. Warto bowiem mieć świadomość, że niektóre biura księgowe zatrudniają także specjalistów do spraw bankowości, dzięki którym przedsiębiorca może skorzystać z doradztwa finansowego. Otrzyma informację o najlepszych kontach bankowych, gdzie można otrzymać darmowy debet, informację o kredytach pozwalających pozyskać środki na start, itp. Dzięki temu nowemu przedsiębiorcy znacznie łatwiej będzie stawiać kolejne kroki na drodze do osiągnięcia sukcesu.

  • Usługi doradcze od specjalistów
Nowoczesne biuro księgowe - na miarę XXI wieku - zatrudnia nie tylko odpowiednio wykwalifikowanych księgowych. Bardzo często zespół uzupełnia sztab specjalistów, np. radców podatkowych, prawników czy specjalistów w zakresie finansów i bankowości. Dzięki temu, w razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości, przedsiębiorca może zasięgnąć fachowej porady.

  • Możliwość dołączenia do programów dla przedsiębiorców
Biura rachunkowe stawiające na innowacyjność organizują specjalne programy dedykowane przedsiębiorcom. Przykładowo, w Tax Care działa program "Twoja Inicjatywa", w ramach którego osoby prowadzące działalność gospodarczą mają możliwość wzięcia udziału w szkoleniach i konferencjach. Ponadto mogą skorzystać z bezpłatnych porad ekspertów w zakresie sprzedaży czy technologii.

To zaledwie kilka przykładów wskazujących na to, że obecne biura rachunkowe to coś więcej niż standardowe prowadzenie księgowości. To kompleksowa pomoc w prowadzeniu biznesu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE