Reklama

Wielka inwestycja pod Kutnem. W grze ponad 65 milionów złotych!

Opublikowano:
Autor:

Wielka inwestycja pod Kutnem. W grze ponad 65 milionów złotych! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do końca 2022 roku ma zostać zakończona gigantyczna inwestycja pod Krośniewicami. To świetne wieści dla władz gminy i okolicznych mieszkańców.

- Projekt obejmuje nabycie gruntów i budowę terminala multimodalnego wraz z wyposażeniem oraz systemem zarządzania. Lokalizacja terminala to Morawce – Krzewie, gmina Krośniewice, powiat kutnowski, w sąsiedztwie linii kolejowej Warszawa – Berlin - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Inwestycja polega na budowie terminala multimodalnego do przeładunku kontenerów, naczep i ładunków ponadgabarytowych o zdolności przeładunkowej 140 000 TEU/rok (TEU to jednostka miary odpowiadająca pojemności; używana często w odniesieniu do portów i statków kontenerowych. Jest ona równoważna objętości standardowego kontenera o wymiarach 6,10 × 2,44 × 2,59 metra lub mniej więcej 39 m sześc.).

Dowiadujemy się także, że z portu docelowo będą korzystać przedsiębiorcy realizujący w swej działalności przewóz ładunków (również importerzy i eksporterzy) w obszarze wielu branż przemysłowych (producenci lub podmioty stanowiące pośrednie ogniwo łańcucha dostaw jak firmy zajmujące się transportem, spedycją, logistyką).

Projekt został wybrany do dofinansowania uchwałą Zarządu Województwa Łódzkiego z 9 października 2020 r.

  • Projekt ma być zrealizowany do końca 2022 r.
  • Wartość dofinansowania z EFFR - 42 524 480,00 zł
  • Wartość całkowita projektu - 65 530 380,00 zł

- W poniedziałek uzyskałem informację, że na terenie powiatu kutnowskiego zostanie wybudowana platforma przeładunkowa. Oczywiście to bardzo dobra informacja dla powiatu kutnowskiego i mieszkańców gminy Krośniewice, taka inwestycja rzecz jasna wiąże się z powstaniem nowych miejsc pracy. Dofinansowanie pochodzi z Urzędu Marszałkowskiego i to Urząd Marszałkowski decydował o tym, że w tej lokalizacji będzie miało miejsce takie przedsięwzięcie – komentuje Daniel Kowalik, starosta kutnowski.

Wkrótce do sprawy mają odnieść się władze gminy Krośniewice.

Projekt nosi tytuł "Budowa terminala lądowego drogowo-kolejowego pod nazwą "Multimodal Terminal Miratrans" w lokalizacji Morawce – Krzewie, gmina Krośniewice, powiat kutnowski".

Projekt został złożony przez Miratrans Transport Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w ramach Działania III.3. Transport multimodalny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 - 2020.

fot. pixabay.com - poglądowe

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE