Reklama

Reklama

Wielka sportowa impreza już w ten weekend w powiecie kutnowskim. Uwaga, będą utrudnienia!

Opublikowano: wt, 7 cze 2022 16:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Żychlin po raz kolejny stanie się areną zmagań biegaczy na dystansach 5 i 10 km. Dodatkowo wystartuje stamtąd jeden z etapów wyścigu kolarskiego ŻTC Bike Race. Urząd Gminy zaprasza do kibicowania oraz informuje o utrudnieniach w ruchu związanych z imprezą, która odbędzie już w ten weekend.

Reklama

Impreza odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 12 czerwca. Jako pierwsi swoje zmagania rozpoczną biegacze.

- Miasteczko biegowe zlokalizowane będzie przy Stadionie Miejskim w Żychlinie – to tam usytuowane będą start i meta biegu, biuro zawodów, parking oraz miejsce dekoracji zwycięzców. Pierwsi na trasę ruszą uczestnicy biegu głównego na dystansie 10 km. Punktualnie o godz. 10:00 strzał startera rozpocznie ich zmagania. Siedem minut później o zwycięstwo powalczą zawodnicy w biegu towarzyszącym na 5 km. Trasa obu dystansów wiedzie po tej samej pętli. Uczestnicy na krótszym dystansie pokonają trasę jednokrotnie, a uczestnicy 10 km dwukrotnie – informują organizatorzy. 

O godzinie 12:00 rozpocznie się natomiast wyścig kolarski. Start i meta zmagań również zlokalizowane będą przy stadionie miejskim. Trasa wyścigu przebiega w tym roku przez trzy gminy: Żychlin, Oporów i Pacyna. 

Gdzie dokładnie przejeżdżać będą kolarze? Żychlin ul. Waryńskiego – ul. Narutowicza do mostu – ul. Traugutta - ul. Łukasińskiego – Plac 29-go Listopada – ul. 1-go Maja –  Pasieka – Jurków Pierwszy – Wola Owsiana – Golędzkie – Dobrzewy – Oporów – Janów – Żabików – Rakowiec – Żychlin ul. Wiejska – Wola Popowa ul. Górna – Buszkówek ul. Lipowa – Wola Popowa - ul. Łukasińskiego – Wola Popowa ul. Budzyńska – Żychlin ul. Żeromskiego – Żychlin ul. Dąbrowskiego.

W związku z organizacją wyścigów Urząd Gminy Żychlin informuje o utrudnieniach w ruchu. 

- Bardzo prosimy o przeparkowanie samochodów w dniu 12 czerwca 2022 r. z parkingu przy ul. Waryńskiego i z ulicy Dąbrowskiego. 

Od godziny 6:00 rano w dniu wyścigu będą prowadzone prace przygotowawcze w celu zabezpieczenia trasy wyścigu, a w godzinach od 7:00 do 16:00 ulica Waryńskiego i Dąbrowskiego zostanie wyłączona z ruchu. W związku z powyższym prosimy o usunięcie pojazdów przed rozpoczęciem prac – apeluje urząd. 

Info: Urząd Gminy Żychlin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy