Reklama

Wielki sukces Zespołu Szkół w Żychlinie

Opublikowano:
Autor:

Wielki sukces Zespołu Szkół w Żychlinie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Technikum Elektroniczne im. Bohaterów Września 1939 znalazło się w wąskim gronie pięciu szkół nominowanych do głównej nagrody w konkursie EDUinspiracje w kategorii edukacja szkolna za partnerski projekt Comeniusa „Hands Across the World, Together for a Better World”.Konkurs odbywa się w tzw. trybie oscarowym. Oznacza to, że Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji nominuje pięciu kandydatów do nagrody w każdej kategorii. Jest to ogromny sukces ponieważ z ogromnej ilości 1295 projektów w kategorii edukacja szkolna wybrano tylko 5 najlepszych.

Do każdej z nominowanych szkół przyjadą mobilni badacze FRSE i przeprowadzą pogłębiony wywiad dotyczący wpływu projektu na beneficjenta i jego środowisko, odbędzie się również badanie działań upowszechniających. Końcowego wyboru laureatów dokonuje Kapituła konkursu. Laureaci ogłoszeni zostaną podczas gali, na którą zaproszeni zostaną wszyscy nominowani. Gala odbędzie się w listopadzie 2015 roku.

Projekt „Hands Across the World, Together for a Better World” opierał się na idei, że szkoła powinna być miejscem, gdzie oprócz zdobywania wiedzy, uczniowie rozwiną wysokie poczucie obywatelskiej odpowiedzialności wobec środowiska i społeczności w której żyją. Głównym celem projektu było zwrócenie uwagi na kwestie ochrony środowiska. Projekt oparty był na edukacji ekologicznej, obywatelskiej, tradycji i sztuce. W projekcie wzięły udział szkoły partnerskie
z Hiszpanii, Polski, Słowacji Turcji.

Hasło konkursu w tym roku brzmi: „Dobry rezultat – trwałe oddziaływanie”. Działania projektowe będą oceniane w kontekście upowszechniania i wykorzystywania rezultatów projektów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE