Reklama

Wielkie sukcesy uczniów "Dąbrowszczaka"

Opublikowano:
Autor:

Wielkie sukcesy uczniów "Dąbrowszczaka" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Liceum Ogólnokształcące nr I im. gen. J.H. Dąbrowskiego może poszczycić się sukcesami odnoszonymi przez uczniów uczęszczających do tej właśnie szkoły.Radek Tomczak, uczeń klasy III C, zakwalifikował się do etapu finałowego VIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej. Etap ten odbędzie się 9 kwietnia w Warszawie.

Aleksandra Wiklak, uczennica klasy IIIa I Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie uzyskała tytuł finalisty LVII Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Sukces ten jest równoznaczny ze zwolnieniem z egzaminu maturalnego z wiedzy o społeczeństwie i uzyskaniem wyniku 100% na poziomie rozszerzonym.

Olimpiada jest skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych w całym kraju. Jej uczestnicy muszą wykazać się wiedzą na temat struktur życia politycznego w kraju i na świecie oraz przemian społeczno - politycznych. Co roku na uczniów czekają także szczegółowe pytania z zakresu jednej z wybranych dziedzin życia społecznego. W tym roku uczniowie wykazywali się wiedzą na temat bezpieczeństwa Polski w systemie międzynarodowym. Uczennica była przygotowywana pod kierunkiem Emili Konwerskiej.

Natomiast Iga Chodorowska otrzymała wyróżnienie w V Wojewódzkim Konkursie "Młodzież pamięta" - W świecie dawnych wierzeń i legend. Iga pod opieką M. Szalkowskiej napisała opowiadanie " Dobra wiadomość". Jury oceniało pomysłowość autorów, realizację tematu oraz zgodność z ideą konkursu

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE