Reklama

Reklama

Wielkie święto w kutnowskiej podstawówce. Szkoła zyskała nowy symbol [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 10 cze 2022 13:40
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ten dzień miał nadejść wcześniej, ale plany trzeba było odłożyć w czasie z powodu pandemii. Jednak wreszcie wszyscy związani ze Szkołą Podstawową nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego się doczekali – szkole został przekazany sztandar. Z tej okazji zorganizowano podniosłą uroczystość.

Reklama

W wydarzeniu brali udział reprezentanci władz Kutna z Prezydentem Zbigniewem Burzyńskim na czele, jego zastępcą Zbigniewem Wdowiakiem i Przewodniczącym Rady Miasta Mariuszem Sikorą. Szkołę Podstawową nr 2 w imieniu Tomasza Rzymkowskiego odwiedził Marek Jędrzejczak, w uroczystości uczestniczyli też przedstawiciele kuratorium oświaty, duchowieństwa, służb mundurowych, związków zawodowych, innych organizacji, oraz oczywiście uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i pozostała społeczność szkolna, a także reprezentacje innych placówek oświatowych.

Uroczystość rozpoczęła się od wciągnięcia flagi państwowej na maszt. Potem przemówienie wygłosiła Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2. 

Anna Wiśniewska na wstępie mówiła o historii i tradycjach placówki, a dzisiejsze święto jest bardzo ważne dla wszystkich z nią związanych.

Przypomniała, że w wyniku reformy oświaty w 2017 roku placówka stała Szkołą Podstawową nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Przed reformą było to gimnazjum.

- Pomysł wykonania i nadania sztandaru nowej szkole zrodził się podczas miejskich obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości, kiedy to na uroczystości wśród prezentowanych sztandarów zabrakło sztandaru Szkoły Podstawowej nr 2. Dotychczasowy sztandar był tylko znakiem gimnazjalistów i obowiązywał do końca roku szkolnego 2018/2019, czyli do chwili wygaszenia ostatnich oddziałów gimnazjalnych – mówiła Anna Wiśniewska.

Sztandar trafiłby do placówki wcześniej, ale podobnie jak w wielu dziedzinach naszego życia również i w tej mocno namieszała pandemia COVID-19. 

Dyrektor podkreślała, że sztandar jest jednym z symboli wychowania patriotycznego. Zapewniała, że społeczność szkolna dołoży starań, by otrzymany dziś sztandar z dumą informował o obecności i działalności Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Mówiła, że ze sztandarem będą identyfikować się byli i obecni uczniowie placówki, a nowy symbol szkoły będzie obecny w trakcie ważnych dla szkoły wydarzeń.

- Na sztandarze obecny jest wizerunek patrona naszej szkoły, niewątpliwe jednego z najwybitniejszych Polaków w dziejach państwa. Bohatera, którego dzielność na trwałe wpisała się w świadomości Polaków, polskiego działacza społecznego, żołnierza, polityka, męża stanu, przywódcy Polski, który odniósł sukces na przestrzeni dziejów. Jednego z ojców niepodległości będącego uosobieniem mądrości, służby, poczucia obowiązku, oddania sprawie i poświęcenia – podkreślała dyrektor.

Akt Nadania Sztandaru odczytał Zbigniew Burzyński. Następnie sztandar został poświęcony, potem z rąk Prezydenta trafił w ręce Anny Wiśniewskiej, która następnie przekazała go pocztowi sztandarowemu. Następnie głos zabrali zaproszeni goście.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy