Reklama

Reklama

Mogą zablokować stacje Orlen w Kutnie i okolicach. "Nie ma przeszkód, by benzyna kosztowała poniżej 6 zł"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe(archiwum)

Mogą zablokować stacje Orlen w Kutnie i okolicach. "Nie ma przeszkód, by benzyna kosztowała poniżej 6 zł" - Zdjęcie główne

W Kutnie może zostać przeprowadzona akcja "Blokujemy Orlen". Można się jej spodziewać także w innych miastach w okolicy | foto poglądowe(archiwum)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na Orlenie w Kutnie i innych stacjach spod tego szyldu w naszych okolicach możliwe są protesty kierowców. To ogólnopolska inicjatywa której członkowie sprzeciwiają się wysokim cenom paliw.

Reklama

Akcja „Blokujemy Orlen” ma zostać przeprowadzona w sobotę. Jej organizatorzy i uczestnicy chcą sprzeciwić się wysokim cenom paliw (ostatnio pisaliśmy o nich w artykule "Jest 8, a może być nawet 15 zł za litr! Zobacz, jak zmieniały się ceny paliw na kutnowskich stacjach") tworząc sztuczne kolejki i blokując w ten sposób dojazd do dystrybutorów i czasowo wstrzymując sprzedaż.

- Płacimy na stacjach rekordowe marże. Orlen nadrabia w ten sposób stratę na kontraktach CO2. Niemiec za swą minimalną pensję kupi 588 litrów E95 lub 630 litrów ON. Polak za swoją minimalną pensję zakupi ~310 litrów E95 lub 320 litrów ON. Nie ma żadnych technicznych przeszkód, aby cena benzyny spadła poniżej sześciu złotych – piszą organizatorzy akcji na stronie blokujemyorlen.pl

Do osób chcących włączyć się w akcję apelują o zajęcie swojego miejsca w kolejce, zachowanie kulturalne i zgodne z prawem, słuchanie komunikatów organizatora protestu i zabranie ze sobą wody. 

- Dlaczego protestujemy? W wielkim, telegraficznym skrócie - nie podoba nam się polityka Orlenu, który mimo kursu dolara i cen za baryłkę ropy śrubuje ceny na polskim rynku paliw. Nie jesteśmy również zadowoleni z tego jak rząd (nie)radzi sobie z tym problemem. Inicjatorzy akcji "BlokujemyOrlen" nie są członkami/działaczami/wolontariuszami/etc żadnych fundacji lub partii politycznych. Działamy ponad podziałami – zapewniają organizatorzy protestów.

Na ich stronie internetowej znajdziemy informacje, że akcja ma zostać przeprowadzona na stacji Orlen przy ulicy Kościuszki w Kutnie w godzinach 16:00-18:00

Akcja dotrze też do innych miejsc niedaleko Kutna. W tych samych godzinach mają być blokowane stacje Orlen w Łodzi (ul. Juliana Tuwima 7 oraz aleja Grzegorza Palki 7), Włocławku (ul. Witosa 1), Gostyninie (ul. Płocka 44), Zgierzu (ul. Długa 177), czy Kłodawie (ul. Kardynała Wyszyńskiego 94).

Oprócz tego jeśli chodzi o miasta w pobliżu protesty zapowiedziano w Brzezinach, Strykowie, Bełchatowie, Sochaczewie, Skierniewicach, czy Sieradzu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy