Reklama

Reklama

Kontrola drogowa zakończona trzema zarzutami. Zatrzymanemu w Kutnie kierowcy grozi 5 lat więzienia

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Kontrola drogowa zakończona trzema zarzutami. Zatrzymanemu w Kutnie kierowcy grozi 5 lat więzienia - Zdjęcie główne

Zatrzymany przez kutnowską policję kierowca popełnił 2 wykroczenia i 3 przestępstwa | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowscy policjanci zatrzymali 46-letniego kierowcę ze Skierniewic. Wszystko zaczęło się od kontroli drogowej z powodu przekroczenia prędkości. Później jednak na jaw wyszły kolejne przewinienia mężczyzny - w tym to, że posługiwał się podrobionym prawem jazdy, złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i podawał się za swojego brata.

Reklama

We wtorek (7 czerwca) policjanci kutnowskiej drogówki pełniący służbę na terenie gminy Bedlno, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skodą fabią, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość. Ponadto przewoził trzech pasażerów bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. To jednak nie koniec jego przewinień.

- W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami, mężczyzna podał mundurowym fałszywe dane personalne, podając się za swojego brata oraz okazał do kontroli drogowej angielskie prawo jazdy, którego wygląd wzbudził podejrzenie, iż może nie być autentyczne. Po dokładnym sprawdzeniu dokumentu przypuszczenie mundurowych potwierdziło się. Otrzymane od mężczyzny prawo jazdy było podrobione - mówi podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. 

Jak się okazało, 46- letni mieszkaniec Skierniewic dodatkowo złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

- Za przekroczenie prędkości i przewożenie pasażerów bez zapiętych pasów bezpieczeństwa na mężczyznę nałożone zostały mandaty karne. Mężczyzna zgodził się na przyjęcie mandatów i podpisał się na blankiecie również danymi swojego brata, a tym samym dopuścił się przestępstwa poświadczenia nieprawdy - podkreśla podkom. E. Machnik. 

Za wszystkie te czyny usłyszał trzy zarzuty: posługiwania się podrobionym dokumentem, złamania sądowego zakazu kierowania samochodem oraz poświadczenia nieprawdy. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Info: KPP w Kutnie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy