Reklama

Wielkie zmiany po majówce! Otwarte galerie handlowe, hotele i instytucje kultury!

Opublikowano:
Autor:

Wielkie zmiany po majówce! Otwarte galerie handlowe, hotele i instytucje kultury! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Osób zwyciężających walkę z covid-19 jest już więcej niż nowych przypadków zakażeń. Z związku z tym rząd podjął decyzję o reduckji obostrzeń. Te wejdą w życie już po weekendzie, 4 maja.

Po majówce otwarte zostaną instytucje kultury, takie jak biblioteki, muzea czy galerie sztuki . Dotyczy to również hoteli, miejsc noclegowych, a także galerii handlowych.

Wszystko to oczywiście przy zachowaniu reżimu sanitarnego, w przypadku galerii handlowych mowa o jednym kliencie na 15 m2. Wciąż obowiązuje też konieczność zasłaniania twarzy. Nie ulega zmiane także nakaz zachowania dystansu społecznego - 2 metrów.

Ponadto, od 4 maja znów dostępne będą usługi rehabilitacyjne, natomiast od 6 maja możliwe będzie otwarcie żłobków i przedszkoli.

- Duże spotkania takie jak wesela czy zjazdy rodzinne nie są rekomendowane. Utrzymujemy zakaz imprez masowych. Patrząc na przykłady z innych krajów wiemy, że takie spotkania grupowe przyczyniały się do rozprzestrzeniania koronawirusa -powiedział minister Łukasz Szumowski

Premier Morawiecki podkreślał jednocześnie, że rząd nawet o centymetr nie luzuje panujących dotąd reguł sanitarnych.

- Z domu wychodzimy do pracy, po zakupy, w sprawach ważnych dla zdrowia - trzymajmy się tych zasad - zasnaczył szef rządu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE