Reklama

Reklama

Wielomilionowa inwestycja w gminie Żychlin dojdzie do skutku? Miałoby powstać m.in. nowe rondo

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe (pixabay.com)

Wielomilionowa inwestycja w gminie Żychlin dojdzie do skutku? Miałoby powstać m.in. nowe rondo - Zdjęcie główne

Możliwe, że przebudowy doczeka się droga w Dobrzelinie. W gminie Żychlin powstałaby m.in. nowe rondo | foto poglądowe (pixabay.com)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Możliwe, że wkrótce w gminie Żychlin ruszy spora drogowa inwestycja. W jej ramach miałoby m.in. powstać nowe rondo. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi poinformował o otwarciu ofert, które wpłynęły w niedawno ogłoszonym przetargu.

Reklama

Inwestycja dotyczy miejscowości Dobrzelin pod Żychlinem. Zakłada rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 583 na odcinku od km 3+982 do km 4+409.

Na realizację tego zadania przewidziano nieco ponad 8,7 miliona złotych. W przetargu wpłynęła jedna oferta, którą złożyła firma Strabag wyceniająca tę inwestycję na 12,4 miliona złotych. Póki co nie wiadomo, czy Zarząd Dróg Wojewódzkich zdecyduje się dołożenie brakującej kwoty.

Jak czytamy w dokumentacji inwestycja przewiduje m.in. rozbudowę drogi wojewódzkiej Nr 583,, rozbudowę istniejącego skrzyżowania z droga powiatową Nr 2736E oraz drogą powiatową Nr 2117E, budowę i rozbudowę odcinków dróg powiatowych, budowę chodników, czy  rozbiórkę i budowę zjazdów.

Miałyby powstać także zatoki autobusowe. Zadanie przewiduje rozbiórkę i budowę przepustu drogowego na rowie melioracyjnym R-1, przebudowę rowu melioracyjnego R-1, rozbiórkę istniejących przepustów drogowych, oraz rozbiórkę i przebudowę rowów drogowych.

Rozebrana i wybudowana zostałaby również kanalizacja deszczowa, oraz oświetlenie. Przebudowana miałaby zostać sieć wodociągowa, elektroenergetyczna, telekomunikacyjna, gazowa i kanalizacja sanitarna.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy