Reklama

Reklama

Winda dla niepełnosprawnych w urzędzie? Wkrótce się dowiemy!

Opublikowano: wt, 19 maj 2020 05:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rafał Jóźwiak składał niedawno pisemne zapytanie w którym poruszał kwestię przystosowania Urzędu Miasta Kutno dla osób niepełnosprawnych. Radny Prawa i Sprawiedliwości zajmuje się tą sprawą już od jakiegoś czasu, o czym pisaliśmy np. TUTAJ.

Reklama

- W związku z brakiem dostępności większości budynku Urzędu Miasta Kutno dla osób niepełnosprawnych na wózkach i deklaracją prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego w sprawie prac przeciwdziałających temu faktowi, proszę o informację jakie działania podjęto w związku z budową windy? – pyta Rafał Jóźwiak.

Jacek Boczkaja odpowiadając na zapytanie stwierdza, że w 2018 roku Miasto Kutno złożyło wniosek do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych o dofinansowanie projektu w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III", obszar B, pn.: "Montaż windy wewnętrznej dla osób niepełnosprawnych w budynku Urzędu Miasta Kutno".

- Wniosek zawierał dokumentację techniczną (projekt budowlany i wykonawczy), kosztorysy inwestorskie oraz pozwolenia na budowę. Łączny koszt realizacji projektu to kwota 543.760,92 PLN. Wniosek przekazano do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie w dniu 14.02.2018 roku. Wniosek został odrzucony z uwagi na brak odpowiednich zapisów w „Programie wyrównywania różnic między regionami III", które umożliwiałyby dofinansowanie inwestycji w budynkach urzędów – odpowiada Jacek Boczkaja.

Zastępca prezydenta miasta dodaje, że w 2020 roku w „Programie wyrównywania różnic między regionami III", wprowadzono zmiany, zgodnie z którymi można się ubiegać o dofinansowanie likwidacji barier architektonicznych również w urzędach.

- W związku z tym, Miasto Kutno ponownie złożyło wniosek do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych o dofinansowanie projektu w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III", obszar B, pn,:"Montaż windy wewnętrznej dla osób niepełnosprawnych w budynku Urzędu Miasta Kutno" – informuje wiceprezydent.

Wniosek przekazano do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie w dniu 19.02.2020 roku. W dniu 05.03.2020 roku Miasto Kutno uzyskało pisemną informację od Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie, że wniosek przekierowany został do oddziału Łódzkiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych celem jego rozpatrzenia.

- Przewidywany termin rozpatrzenia wniosku to miesiąc czerwiec 2020 roku – kończy J. Boczkaja.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)
 • 2 lata temu | ocena +2 / -2

  Xxxx

  Litości pół miliona na windę a gdzie mieszkania dla młodych się pytam.!?

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

   Niepełnosprawna

   Widzę, że kompletnie nie masz pojęcia o niepełnosprawności i trudności z tym związanych. Nikomu źle nie życzę ale osoby tak myślące jak ty musiałyby same być niepełnosprawne, bądź mieć taką osobe wśród najbliższych żeby zrozumieć taka potrzebę jak winda czy podjazdy.

 • 2 lata temu | ocena +5 / -5

  observer

  na tej samej zasadzie jak poniżej niech szpital wyrapuje sobie podwyższki pensji dla personelu i zrapuje wszystkie długi, a w tym czasie pan starosta będzie rapował - lansował sie w ogóle ten nasz kraj to strasznie porapowany :)

 • 2 lata temu | ocena +4 / -4

  observer

  niech sobie niepełnosprawni wyrapują winde i nie przeszkadzają w rapowaniu prezydentom

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Irvin

  Lepiej późno niż wcale.