Reklama

Reklama

Wirtualna Gazetka w Szkole Podstawowej w Strzelcach [FOTO]

Opublikowano: pon, 25 lis 2019 16:42
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od 10 listopada 2019 r w Szkole Podstawowej im. Szarych Szeregów w Strzelcach działa Wirtualna Gazetka Szkolna zainstalowana na ścianie korytarza. Nowy sposób przekazu spotkał się z ogromnym zainteresowaniem uczniów.

Reklama

Jest to kolejny powiew nowoczesności, który w nowatorski sposób przekazuje informacje pracownikom szkoły, uczniom i rodzicom.

Urządzenie to jest w stanie z powodzeniem zastąpić lub wspomóc przekazywanie informacji z użyciem tradycyjnych tablic ogłoszeniowych, ulotek czy plakatów. Odtwarzacz multimedialny ze specjalnym oprogramowaniem pozwala na podawanie non stop najprzeróżniejszych wiadomości, zdjęć, filmów.

W pamięci urządzenia wgrane są gotowe slajdy, np. zegar odmierzający czas do wakacji czy egzaminów, losowanie „szczęśliwego numerka”, fiszki językowe, przyrodnicze, przedmiotowe. Cała społeczność szkolna może śledzić pojawiające się w gazetce informacje i relacje z niedawno zakończonych wydarzeń. Dzięki aplikacji można zamieszczać zdjęcia i filmiki bezpośrednio z urządzeń mobilnych, co zajmuje zaledwie kilkanaście sekund. W tworzenie gazetki chcemy zaangażować całą społeczność uczniowską. Dodajmy, że twórcą programu Wirtualna Gazetka Szkolna jest Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Rewers z Gdańska.

Sposób przekazywania wiadomości szkolnych spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy spore grono obserwujących podczas każdej przerwy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)
 • 2 lata temu | ocena +5 / -5

  Xdddd

  XDDDDDDDDDDxdxdxdxd

 • 2 lata temu | ocena +9 / -9

  XD

  To jest w każdym liceum w Kutnie XD

 • 2 lata temu | ocena +7 / -7

  pozdro

  w innych szkolach to juz dawno jest Xd