Reklama

Reklama

Władze powiatu kutnowskiego modliły się w intencji bohaterów Powstania Styczniowego [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 31 sty 2022 17:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W minioną niedzielę przedstawiciele Powiatu Kutnowskiego i rady powiatu uczestniczyli we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Głogowieckiej w Głogowcu. Msza odbyła się w intencji żołnierzy walczących podczas Powstania Styczniowego.

Reklama

- Powstanie Styczniowe miało wymierny wpływ na mieszkańców Powiatu Kutnowskiego. W latach 1863-1864 w kutnowskich lasach, między innymi tu w głogowieckich lasach, polscy kosynierzy prowadzili partyzancką walkę z zaborcą – mówi Starosta Kutnowski, Daniel Kowalik.

W uroczystości udział brał także radny Marek Drabik.

- Upadek powstania choć tragiczny był impulsem do działania dla wszystkich Polaków. Impulsem, który na końcu pozytywnie wpłynął na świadomość narodu i pozwolił na zbudowanie wolnej Polski – przekonuje rajca. 

Członek zarządu powiatu, Tomasz Walczewski twierdzi, że waleczność oraz zaangażowanie powstańców wpłynęło na przyszłość Polski

- Jesteśmy tu, aby uczcić pamięć wielkich ludzi, którzy mieli odwagę stanąć w szranki z wrogiem. Już zawsze będziemy im za to wdzięczni.

Po nabożeństwie złożono kwiaty przy zbiorowej mogile powstańców, którzy zginęli za wolność Polski w 1863 roku. Podczas uroczystości obecna była również wójt gminy Kutno, Justyna Jasińska. Radny Marek Drabik odpowiadał za wartę honorową.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy