Reklama

Wojewoda utrzymał w mocy uchwałę dotyczącą zwolnienia Konrada Kłopotowskiego

Opublikowano:
Autor:

Wojewoda utrzymał w mocy uchwałę dotyczącą zwolnienia Konrada Kłopotowskiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wojewoda Łódzki nie przychylił się do wniosku Konrada Kłopotowskiego, dotyczącego stwierdzenia nieważności jednej z uchwał Rady Powiatu. Tym samym utrzymał w mocy dokument, w którym radni powiatowi wyrazili zgodę na rozwiązanie stosunku pracy z K. Kłopotowskim.

Zdaniem wojewody uchwała nie jest sprzeczna z art. 22 ust. 2 ustawy o samorządzie powiatowym, który mówi o tym, że Rada Powiatu odmawia wyrażenia zgody na rozwiązanie stosunku pracy z powodu jednoczesnego wykonywania mandatu.

- Należy także zauważyć, że sama uchwała Rady Powiatu nie rozwiązuje z panem Kłopotowskim stosunku pracy, a jedynie daje taką możliwość. Mimo odpowiedzi Wojewody pan Kłopotowski może zwrócić się do sądu pracy - dodał Michał Bogusiak z oddziału prasowego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi.

Przypomnijmy, że ARMiR poprosił Radę Powiatu o opinię ws. odwołania Konrada Kłopotowskiego ze stanowiska kierownika. Po wydaniu pisma przez dyrektora regionalnego oddziału ARiMR Pawła Jegiera radni zwołali sesję nadzwyczajną, na której 11 głosami "za" wyrazili zgodę na pozbawienie K. Kłopotowskiego dotychczasowej funkcji. O sprawie pisaliśmy szczegółowo kilka tygodni temu.

Radny Kłopotowski nie zgodził się jednak ze zdaniem swoich kolegów i wystosował pismo do Urzędu Wojewódzkiego z wnioskiem o stwierdzenie nieważności tej uchwały. Wojewoda wziął pod uwagę podniesione argumenty (m.in. dotyczące utrudniania przez pracodawcę prawa do wykonywania mandatu radnego) i na początku listopada wszczął postępowanie w tej sprawie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE