Reklama

Reklama

Wojewoda wydał nową decyzję w sprawie kutnowskiego szpitala

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

Wojewoda wydał nową decyzję w sprawie kutnowskiego szpitala - Zdjęcie główne

Wojewoda łódzki wydał decyzję ws. kutnowskiego spzitala | foto archiwum KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj wojewoda łódzki, Tobiasz Bocheński podjął kolejną decyzję w sprawie funkcjonowania Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. Chodzi o łóżka covidowe.

Reklama

Przypomnijmy, że w połowie listopada wojewody łódzk zlecił uruchomienie w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym 46 dodatkowych łóżek obserwacyjno - zakaźnych i 4 łóżka intensywnej terapii. W tym celu Ortopedia i Chirurgia zostały przekształcone w oddziały covidowe. Pozostałe niezakaźne Oddziały, w tym SOR, jak również ZOL, NPL działają bez zmian i szpital nadal funkcjonuje dwutorowo, jako szpital hybrydowy: zwykły i równolegle częściowo covidowy. 

Jak informuje zastępca dyrektora KSS, Bartosz Serenda, wczoraj wojewoda wydał kolejną decyzję w sprawie kutnowskiego szpitala. 

- Od dziś od północy musieliśmy zwiększyć liczbę łóżek intensywnej terapii o +1, tj. z pięciu do sześciu łóżek intensywnej terapii z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 - informuje Serenda. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy