Reklama

Wojewoda wzywa Radę Miasta do wygaszenia mandatu Tomaszowi Rędzikowskiemu!

Opublikowano:
Autor:

Wojewoda wzywa Radę Miasta do wygaszenia mandatu Tomaszowi Rędzikowskiemu! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia We wtorek, 4 sierpnia o godzinie 14 odbędzie się XII Sesja Rady Miasta Kutno, podczas której podjęta zostanie uchwała w sprawie wygaśnięcia mandatu T. Rędzikowskiemu. To pokłosie pisma wojewody, które wpłynęło do UM. Wojewoda wzywa w nim Radę Miasta Kutno do podjęcia stosownej uchwały z uwagi na naruszenie ustawowego zakazu łączenia mandatu radego z prowadzeniem działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia komunalnego Miasta Kutno.O sesję wnioskowała grupa radnych: Grzegorz Chojnacki, Paweł Markiewicz, Zenon Kurczewski, Przemysław Zawadzki, Jan Dębski, Andrzej Arkita, Robert Feliniak i sam Tomasz Rędzikowski.Wniosek grupy radnych o zwołanie sesjiProjekt uchwały w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego

Przypomnijmy, że nieprawidłowości jako pierwsze dopatrzyło się Stowarzyszenie Kutno Plus, które skierowało wniosek do Rady Miasta o podjęcie uchwały w sprawie wygaśnięcia mandatu radnego Tomasza Rędzikowskiego. Rada Miasta w maju nie dopatrzyła się nieprawidłowości i radny zachował mandat.

Tymczasem stowarzyszenie podnosiło, że Tomasz Rędzikowski nie powinien być radnym, bo prowadzi działalność gospodarczą z wykorzystaniem mienia komunalnego.

- Radny Tomasz Rędzikowski prowadzi działalność gospodarczą pod nazwą "Wielobranżowa Firma Usługowa "Delfin" Tomasz Rędzikowski. Jej siedziba mieści się przy al. ZHP w Kutnie. Lokal ten radny wynajmuje od Zarządu Nieruchomości Miejskich. Zgodnie z art. 24f ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której radny uzyskał mandat, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności - można było przeczytać we wniosku do Rady Miasta. - Jednakże, jak stanowi ust. 1a tego przepisu, jeżeli radny przed rozpoczęciem wykonywania mandatu prowadził taką działalność gospodarczą jest obowiązany do zaprzestania prowadzenia działalności gospodarczej w ciągu 3 miesięcy od dnia złożenia ślubowania. Niewypełnienie tego obowiązku stanowi podstawę do stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego w trybie art. 383 paragraf 1 pkt. 5 Kodeksu Wyborczego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE