Reklama

Reklama

Wojewódzka Gala Konkursu "Lady D im. Krystyny Bochenek"

Opublikowano: pt, 22 maj 2015 09:46
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W dniu 19 maja 2015 roku w Teatrze Muzycznym w Łodzi odbyła się Wojewódzka Gala Konkursu "Lady D im. Krystyny Bochenek". Celem konkursu było uhonorowanie niepełnosprawnych kobiet wnoszących istotny wkład w różne dziedziny życia społecznego.Laureatki zostały wybrane prze kapitułę w pięciu kategoriach:• "Dobry start" – kategoria dla dziewcząt i kobiet w wieku od lat 16 do 26 działających w różnych obszarach życia społecznego.• "Kultura i sztuka" – kategoria dla kobiet działających w obszarze kultury i sztuki,• "Sport" – kategoria dla kobiet działających w obszarze sportu,• "Życie społeczne" – dla kobiet działających w organizacjach i instytucjach na rzecz osób niepełnosprawnych lub innych osób, albo przedsięwzięć społecznie użytecznych.• "Życie zawodowe" – kategoria dla kobiet pracujących zawodowo na rzecz osób niepełnosprawnych.

Reklama

Konkurs zorganizowany był przez Oddział Łódzki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Patronat nad konkursem objęła Jolanta Chełmińska Wojewoda Łódzki, Hanna Zdanowska Prezydent Miasta Łodzi, Witold Stępień Marszałek Województwa. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie zgłosiło dwie kandydatki – w kategorii "Dobry start" Panią Iwonę Warzywodę oraz w kategorii "Życie społeczne" Panią Haliną Głogozę. Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Żychlinie zgłosiło Panią Patrycję Wojtalik – Gierańczyk w kategorii "Życie zawodowe".

Kapituła konkursu uhonorowała dwie kandydatki z Powiatu Kutnowskiego:
1. Pani Iwonie Warzywodzie przyznano III miejsce w kategorii "Dobry start" za otwartość życiową, aktywność zawodową i społeczną oraz uczestnictwo w międzynarodowych wymianach młodzieży i udział w konkursie Miss Polski na wózku.
2. Pani Patrycji Wojtalik – Gierańczyk przyznano III miejsce w kategorii "Życie zawodowe" za całokształt pracy na rzecz osób niepełnosprawnych, głównie ukierunkowanej na przygotowaniu uczestników WTZ Żychlin do udziału w sportowych rywalizacjach oraz opracowywaniu dla nich choreografii ruchowych do przedstawień.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)