Reklama

Województwo sypnęło kasą dla rolników. Wiemy, ile dostały gminy z naszego powiatu

Opublikowano:
Autor:

Województwo sypnęło kasą dla rolników. Wiemy, ile dostały gminy z naszego powiatu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dodatkową pulę pieniędzy, w kwocie 1,3 miliona złotych przeznaczył Zarząd Województwa Łódzkiego na budowę i remonty dróg dojazdowych do pól. Pieniądze dostało 65 samorządów z naszego województwa, w tym dwie gminy z naszego powiatu.

Umowy z wójtami, burmistrzami oraz starostami zostały podpisane w miniony poniedziałek w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi. Zarząd Województwa Łódzkiego reprezentował Andrzej Górczyński.

- Ciesze się, że udało nam się zwiększyć pulę środków na ten cel. To pieniądze, które ułatwiają rolnikom codzienną pracę – mówił Andrzej Górczyński. – Przy okazji proszę państwa o aktywność dotyczącą strategii województwa łódzkiego, którą przygotowujemy wspólnie z marszałkiem Grzegorzem Schreiberem. Państwa opinie będą cenne podczas wyznaczania najważniejszych potrzeb województwa łódzkiego.

Dodatkowe fundusze trafiły także do dwóch gmin z powiatu kutnowskiego. Mowa o gminie Kutno i gminie Oporów, które otrzymały po 30 tys. zł. Na tle pozostałych gmin z województwa łódzkiego, jest to jedna z najwyższych kwot. Wystarczy dodać, że gmina Rogów z powiatu brzezińskiego otrzymała dodatkowo 3,5 tys. zł, gmina Bolesław z powiatu wieruszowskiego – 6,3 tys. zł, a gmina Drużbice z powiatu bełchatowskiego – 8,9 tys. zł.

Środki zwiększą dofinansowania przyznane tym samym gminom na te same projekty w wyniku przeprowadzonego kilka miesięcy temu konkursu. – W tym roku Zarząd Województwa Łódzkiego przyznał łącznie 17,6 mln zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE