Reklama

Reklama

Wojsko na ulicach Kutna! Co żołnierze robili w naszym mieście? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na ulicach Kutna niedawno można było natknąć się na żołnierzy w pełnym rynsztunku bojowym. Co działo się w naszym mieście?

Reklama

Misją żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. W czasie pokoju to zadanie realizowane jest m.in. w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych.

Aby móc dobrze wypełniać to zadanie terytorialsi muszą znać teren swoich działań, dlatego szkolą się w swoich stałych rejonach odpowiedzialności (SRO). Ćwiczenia odbywają na poligonach, w terenie leśnym jak i miejskim.

- W miniony weekend terytorialsów można było spotkać na ulicach Kutna. Żołnierze doskonalili swoje umiejętności z zakresu terenoznawstwa w oparciu o topografię miasta Kutno oraz Las Kuczków i Głogowiec. Głównym celem ćwiczenia było przeprowadzenie działań taktycznych w marszu ubezpieczonym w terenie zurbanizowanym - informuje Małgorzata Glińska, Rzecznik prasowy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej

W skład 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej wchodzą dwa bataliony lekkiej piechoty oraz dwie kompanie: logistyczna i dowodzenia. Stałym rejonem odpowiedzialności terytorialsów z Kutna są powiaty: łęczycki, łowicki, kutnowski, skierniewicki, rawski, tomaszowski, opoczyński, piotrkowski i radomszczański. Pozostałe powiaty województwa łódzkiego należą do SRO 91 batalionu lekkiej piechoty w Zgierzu.

W szeregach łódzkich terytorialsów służy już ponad 1300 żołnierzy.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy