Reklama

Reklama

Koniec wakacji, uczniowie wracają do szkół. Witają ich nauczyciele i władze miasta [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 1 wrz 2021 07:58
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Uczniowie wracają dziś do szkół. Z tej okazji w placówkach odbywają się apele i spotkania z wychowawcami. Niektóre ze szkół odwiedzane są przez przedstawicieli organów prowadzących. Tak też było w przypadku Szkoły Podstawowej nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie.

Reklama

Szkołę odwiedził zastępca prezydenta miasta, Zbigniew Wdowiak. W uroczystości tradycyjnie wzięła udział dyrekcja szkoły, rada pedagogiczna, rada rodziców, poczet sztandarowy, rodzice i oczywiście uczniowie. 

CZYTAJ TAKŻE: W Kutnie rozmawiali o szkołach. "Minister Czarnek walczy z urojoną ideologią LGBT, lewactwem i wrogami chrześcijaństwa" [ZDJĘCIA/WIDEO]

W „Dziewiątce” uroczysty apel odbył się z udziałem nowych uczniów, którzy dziś pierwszy raz spotkali się ze swoimi wychowawcami.

- Rozpoczynamy nowy rok szkolny w systemie stacjonarnym. Będzie on wyjątkowy, ponieważ możemy się z Wami spotkać. Z pewnością będzie on również pełen wyzwań dla wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli. W związku z pandemią towarzyszą nam wszystkim – a szczególnie rodzicom uczniów klas pierwszych – niepewność i obawy. Dobrze rozumiem te troskę, podzielam ją i deklaruję, że jako dyrektor tej szkoły wraz z moimi nauczycielami zrobimy wszystko co w naszej gestii, abyśmy mogli bezpiecznie troszcząc się o jakość edukacji prowadzić kształcenie w naszej „Dziewiątce” – mówiła dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 Małgorzata Margulska-Haczyk.

Wiceprezydent Kutna Zbigniew Wdowiak zwracając się do pierwszoklasistów podkreślał, że dziś mają swój szczególny i wyjątkowy dzień.

- Macie za sobą pierwsze zetknięcie z instytucją oświaty, zakończyliście edukację przedszkolną. Dziś rozpoczynacie zupełnie nowy etap w swoim życiu. Dziś weszliście w mury szkoły. Czeka Was tutaj ośmioletnia przygoda z nauką. Będziecie poznawać poszczególne przedmioty i zdobywać zupełnie nową wiedzę, nowe umiejętności. Otwiera się przed Wami zupełnie nowy świat, bardziej dorosły. Świat, na który niektórzy z Was być może jeszcze patrzą z pewnym strachem, z kolei inni z nadzieją. Ale przed Wami piękne dni dzieciństwa – zaznaczał Zbigniew Wdowiak.

Po części oficjalnej uczniowie wspólnie ze swoimi wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.

CZYTAJ TAKŻE: Wielkie przygotowania w centrum! Największa kutnowska impreza coraz bliżej [ZDJĘCIA]

Biuro Prasowe Urzedu Miasta poinformowało nas, że w nowym roku szkolnym 2021/ 2022 naukę w 7 szkołach podstawowych rozpocznie 3 101 uczniów (147 oddziałów). Po raz pierwszy w szkolnych ławkach zasiądzie  416 uczniów. Średnia liczba uczniów w klasie 21,1 .

Nauczyciele zatrudnieni w miejskich szkołach podstawowych: 344, w tym dyplomowani 207, mianowani 97, kontraktowi 38, stażyści 2.

Z opieki w 6 przedszkolach miejskich i punktach przedszkolnych skorzysta 1079 dzieci, w tym 304 dzieci w wieku 6 lat.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)