Reklama

Wójt Dąbrowic pomaga niepełnosprawnym

Opublikowano:
Autor:

Wójt Dąbrowic pomaga niepełnosprawnym - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dzięki staraniom wójt Doroty Dąbrowskiej udało się pozyskać dofinansowanie do zakupu roweru dla pana Stanisława Oczkowskiego.Blisko dwa i pół tysiąca złotych kosztował nowy trójkołowiec dla jednego z mieszkańców gminy Dąbrowice. Pomoc w zakupie sfinansowano ze środków zewnętrznych. Stanisław Oczkowski od kilkunastu lat znajdował się w trudnej sytuacji materialnej i miał problemy z przemieszczaniem się ze wsi Łojewki do Dąbrowic.

– Dzięki Pani Wójt mam teraz lepiej. Rower jest jak należy. Mogę teraz dojechać wszędzie z Łojewki do Dąbrowic po zakupy albo do lekarza – mówi Oczkowski, mieszkaniec gminy. – Starałem się o taką pomoc kilka lat i nie było dla mnie takiego serca, aż się chce teraz jechać do ludzi. Nawet w Krośniewicach już byłem.

Dofinansowanie do zakupu roweru pochodziło ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z przeznaczeniem na likwidację barier technicznych.

– Wystarczyło złożyć stosowny wniosek w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie. Cieszę się, że udało nam się pomóc panu Stanisławowi – mówi wójt Dorota Dąbrowska.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE