Reklama

Wójt mówi "NIE" dla CO2

Opublikowano:
Autor:

Wójt mówi "NIE" dla CO2 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mamy dobrą informację dla wszystkich mieszkańców, którzy obawiali się, że okolicach Bedlna będzie magazynowany CO2 z bełchatowskiej elektrowni! W rozmowie z naszym reporterem, wójt Krzysztof Kołach, zapewnia, że nie pozwoli na zrealizowanie inwestycji, mimo, że zakład oferował dla gminy ogromne pieniądze. - Dobro mieszkańców jest dla mnie ważniejsze - zapewnia włodarz gminy.fot. Wójt Kołach zapewnia że nie zgodzi się na wtłaczanie CO2 w gminie Bedlno.

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu w gminie doszło do rozmów pomiędzy wójtem, radnym a przedstawicielami bełchatowskiej PGE. Spotkanie odbiło się szerokim echem w miejscowościach wytypowanych wstępnie przez bełchatowskich specjalistów pod wtłaczanie dwutlenku węgla.

- Obawy są i to duże. Przecież ten rurociąg miałby być na głębokość 1,2 metra. To bardzo mało. Wartość naszych działek znacznie by spadła. To niekorzystne dla całej gminy - przekonywali gospodarze.

Za głosem mieszkańców zdecydował się pójść wójt, Krzysztof Kołach, która uważa, że gmina poradzi sobie bez pieniędzy z Bełchatowa.

- Nastawienie społeczne do projektu jest bardzo sceptyczne. Pieniądze, jakie oferowało PGE są duże, ale to nie jest najważniejsze w tej sytuacji. Poradzimy sobie - przekonuje wójt Krzysztof Kołach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE