Reklama

Reklama

Wpadł na gorącym uczynku. Policjanci zatrzymali go, gdy przepakowywał towar [FOTO]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP Kutno

Wpadł na gorącym uczynku. Policjanci zatrzymali go, gdy przepakowywał towar [FOTO] - Zdjęcie główne

Kutnowscy policjanci zatrzymali 45-letniego pasera acyzowego | foto KPP Kutno

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ponad 15 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli kutnowscy policjanci. Funkcjonariusze zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który odpowie teraz za paserstwo akcyzowe. Grozi mu wysoka grzywna.

Reklama

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na bieżąco monitorują zjawisko handlu nielegalnymi papierosami. 7 października na terenie Kutna przeprowadzili działania przeciwko osobom wprowadzającym do obiegu wyroby bez znaków skarbowych. Podejrzewając, że jeden z mieszkańców poruszający się samochodem marki Citroen może rozprowadzać wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy, funkcjonariusze pojawili się w rejonie jego miejsca zamieszkania.

- W pewnym momencie ustalony mężczyzna podjechał na parking citroenem i zaczął przepakowywać paczki z jednego samochodu do drugiego. Funkcjonariusze przystąpili do działania. Wylegitymowali mężczyznę i przeszukali oba samochody. Zabezpieczyli łącznie ponad 15 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy - opowiada podkom. Edyta Machnik z kutnowskiej policji. 

W tej sytuacji 45-latek został zatrzymany. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa akcyzowego. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. Swoim działaniem uszczuplił należności wobec Skarbu Państwa na prawie 18 tysięcy złotych. Teraz grozi mu wysoka grzywna.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy