Reklama

Reklama

Wpadł podczas kontroli drogowej. Miał przy sobie towar za ponad 65 tys. zł!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP Kuno

Wpadł podczas kontroli drogowej. Miał przy sobie towar za ponad 65 tys. zł! - Zdjęcie główne

. | foto KPP Kuno

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Aż 58 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z kutnowskiej grupy "SPEED" u mężczyzny zatrzymaego do kontroli drogowej. Uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oszacowano wstępnie na ponad 65 tysięcy zł. Za taki czyn grozi kara do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Reklama

7 kwietnia policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wchodzący w skład grupy "SPEED" zatrzymali do kontroli drogowej bmw na francuskich tablicach rejestracyjnych. 45-latek kierował pojazdem pomimo braku jego dopuszczenia do ruchu. Za powyższe wykroczenie kierujący został ukarany mandatem karnym.

- Policjanci, po sprawdzeniu wymaganych dokumentów, trzeźwości kierującego oraz stanu technicznego pojazdu, skontrolowali także przewożony bagaż. Mundurowi znaleźli i zabezpieczyli na tylnej kanapie samochodu oraz w bagażniku 58 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki, gdzie usłyszał  zarzut paserstwa akcyzowego. Przyznał się do zarzucanego mu czynu - informuje podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy kutnowskiej policji. 

Gdyby nielegalny towar trafił na rynek naraziłyby Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego na ponad 65 tysięcy złotych.  Za taki czyn grozi kara do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy