Reklama

Reklama

Wraca Strefa Płatnego Parkowania. Ile zapłacimy za miejsce parkingowe w centrum Kutna?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

Wraca Strefa Płatnego Parkowania. Ile zapłacimy za miejsce parkingowe w centrum Kutna? - Zdjęcie główne

Do centrum Kutna wraca Strefa Płatnego Parkowania | foto archiwum KCI

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Darmowe parkingi w ścisłym centrum Kutna odchodzą w niepamięć. Do miasta róż powraca Strefa Płatnego Parkowania, która obejmować będzie dziewięć lokalizacji. Urząd Miasta podał stawki, jakie obowiązywać będą w każdej z nich.

Reklama

Płatne parkingi w centrum Kutna, czyli gdzie dokładnie?

 

Strefa Płatnego Parkowania została zawieszona na czas przebudowy Placu Wolności. Miasto podjęło decyzję, że czas najwyższy, by ją przywrócić. 

- Będzie to niewielka zmiana w porównaniu do tego, co funkcjonowało do 2019 roku. Rezygnujemy ze strefy wzdłuż ulicy Barlickiego, a dodajemy fragment ulicy Sienkiewicza na odcinku od Słowackiego do ulicy Podrzecznej – mówi Kamil Klimaszewski z Biura Prasowego Urzędu Miasta Kutno. 

Oprócz wspomnianej ulicy Sienkiewicza płatnego parkowania można spodziewać się na ulicach: Narutowicza (na odcinku od Sienkiewicza do Ronda Solidarności), Kilińskiego, Teatralnej, Miłej, Zamenhofa i Joselewicza oraz na południowej i zachodniej pierzei Placu Wolności, a także na wschodniej pierzei Placu Piłsudskiego. 

 

Ile zapłacimy za miejsce parkingowe?

 

Strefa funkcjonować będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00. Opłata za pierwsze 20 minut będzie wynosić 50 groszy. Za pierwszą godzinę postoju zapłacimy 2,00 zł natomiast za drugą i trzecią godzinę 2,50 zł. Za czwartą i kolejne godziny opłata znów wyniesie 2,00 zł. 

- Mieszkańcy będą mogli wykupić sobie specjalne identyfikatory umożliwiające korzystanie ze strefy bez każdorazowego uiszczania opłaty. Mieszkańcy z obszaru funkcjonowania Strefy zapłacą za niego 30 złotych. Przedsiębiorcy działający w obszarze Strefy będą mogli wykupić identyfikator za 100 złotych. Ogólnodostępny identyfikator będzie natomiast kosztować 200 zł. Posiadacze identyfikatorów nie będą mieli gwarancji wolnego miejsca parkingowego – dodaje Kamil Klimaszewski. 

Za parkowanie bez wniesienia opłaty oraz bez identyfikatora będziemy musieli zapłacić 30 złotych, jeśli dokonamy opłaty w ciągu trzech dni po dniu wystawienia wezwania. Po upływie trzech dni opłata wzrośnie do 150 złotych. 

Zwolnieni z opłat za parkowanie będą oczywiście służby miejskie podczas wykonywania obowiązków służbowych. Za postój nie zapłacą też kierowcy jednośladów oraz zasłużeni honorowi dawcy krwi, którzy nie będą musieli płacić za dwie pierwsze godziny parkowania.

 

Parkomat, opłata i bilet za szybą

 

Do dyspozycji kierowców będzie 14 nowoczesnych parkomatów, które będą przyjmować zarówno gotówkę, karty płatnicze jak i płatności realizowane blikiem. Urządzenia funkcjonować będą w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim. W parkomatach nie trzeba będzie wprowadzać numeru rejestracyjnego pojazdu podczas wykupu biletu, ale jeśli wybierzemy taką możliwość, będziemy musieli umieścić bilet w samochodzie w widocznym miejscu. Przy wpisaniu numeru rejestracyjnego parkowanego pojazdu nie ma obowiązku umieszczania biletu w samochodzie (pay and go – zapłać i idź).

Trwają także prace związane z możliwością płatności za pomocą aplikacji mobilnych. Będą one wprowadzone już po ponownym uruchomieniu strefy, które planowane jest na początek lutego. Strefa Płatnego Parkowania w Kutnie funkcjonuje od 2011 roku. 

Info: UM Kutno

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy