Reklama

Reklama

OSP w powiatu kutnowskiego w czołówce województwa! Ponad połowa jednostek... nie interweniowała ani razu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

OSP w powiatu kutnowskiego w czołówce województwa! Ponad połowa jednostek... nie interweniowała ani razu - Zdjęcie główne

OSP w powiatu kutnowskiego znalazło się w czołówce województwa pod względem liczby wyjazdów w 2021 roku. Ponad połowa jednostek nie interweniowała ani razu | foto archiwum KCI

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Strażacy ochotnicy to nieocenione wsparcie dla Państwowej Straży Pożarnej. W ubiegłym roku jednostki OSP z powiatu kutnowskiego interweniowały ponad tysiąc razy, jedna z nich znalazła się nawet na 6. miejscu w skali całego województwa. W naszym powiecie są jednak druhowie, którzy w 2021 roku nie miały na swoim konecie nawet jednego wyjazdu. Co więcej, jednostki z zerową liczbą interwencji stanowią ponad połowę wszystkich OSP. Którzy strażacy ochotnicy mieli pełne ręce roboty, a którzy nie mieli nawet szansy się wykazać? Zapraszamy do zapoznania się ze statystykami.

Reklama

Strażacy z powiatu kutnowskiego w czołówce

 

W 2021 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu kutnowskiego interweniowały podczas 1621 zdarzeń. Zarówno w przypadku pożarów, jak i miejscowych zagrożeń, strażacy PSP wspierani byli przez członków OSP. W 2021 roku w działaniach ratowniczo – gaśniczych udział brało ogółem 5580 PSP i 5867 OSP. Strażacy ochotnicy z powiatu kutnowskiego wyjeżdżali w sumie 1129-krotnie.  

W województwie łódzkim działa aktualnie 1065 jednostek OSP.  W rankingu liczby wyjazdów odnotowanych w ubiegłym roku prym wiedzie OSP Aleksandrów Łódzki, która intewerniowała aż 425 razy. Bardzo wysokie - 6 miejsce - w tym zestawieniu zajęła OSP Żychlin. Druhowie z tej jednostki brali bowiem udział przy 199 akcjach. 

Na kolejnych miejscach w naszym powiecie plasują się jednostki będące w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym (KSRG). I tak oto drugie miejsce przypadło OSP Krośniewice (147 interwencji), a trzecie OSP Krzyżanów (85 interwencji). 

Sporo wyjazdów na swoim koncie mają także: OSP Pniewo (83), OSP Dąbrowice (70), OSP Klonowiec Stary (64), OSP Przyzórz (48), OSP Łanięta (48), OSP Wola Kałkowa (48), OSP Grochów (45), OSP Bedlno (41), OSP Śleszyn (29), OSP Wroczyny (29), OSP Leszczynek (24). 

Zero wyjazdów... od kilku lat

 

W powiecie kutnowskim zarejestrowane są w sumie 62 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Co ciekawe, w ubiegłym roku ponad połowa z nich - bo aż 34 - nie podjęły nawet jednej interwencji. Co więcej, większość z nich nie brała udziału w akcji już od kilku lat. Taki stan rzeczy spowodowany jest obecnością sporej liczby OSP włączonych do KSRG, które mają pierwszeństwo przy dysponowaniu jednostek do udziału w akcji przez dyżurnego kutnowskiej straży. 

Które jednostki w 2021 roku nie wyjeżdżały ani razu?

Gmina Bedlno: OSP Dębowa Góra, OSP Plecka Dąbrowa, OSP Stradzew, OSP Załusin.

Gmina Dąbrowcie: OSP Augustopol, OSP Baby

Gmina Krośniewice: OSP Kajew, OSP Kopy, OSP Miłosna, OSP Nowe, OSP Wola Nowska, OSP Wymysłów

Gmina Krzyżanów: OSP Kaszewy Kościelne, OSP Kuchary, OSP Młogoszyn, OSP Siemienice

Gmina Kutno: OSP Strzegocin, OSP Wysoka Wielka 

Gmina Łanieta: OSP Anielin, OSP Suchodębie, OSP Wilkowia, OSP Witoldów

Gmina Nowe Ostrowy: OSP Bzówki, OSP Imielno, OSP Wola Pierowa

Gmina Oporów: OSP Kurów, OSP Mnich, OSP Oporów, OSP Podgajew

Gmina Strzelce: OSP IHR Strzelce, OSP Siemianów

Gmina Żychlin: OSP Chochołów, OSP Cukrownia Dobrzelin, OSP Grzybów. 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy