Reklama

Wraca temat niewybuchów. Czy wyschnięta Ochnia zostanie przeszukana?

Opublikowano:
Autor:

Wraca temat niewybuchów. Czy wyschnięta Ochnia zostanie przeszukana? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nie milką echa niedawnego znalezienia w wyschniętym korycie Ochni niewybuchów z czasów II Wojny Światowej. Przypuszczeń dotyczących znalezienia się wojennego oręża w rzece jest wiele. Budzą one pytania i wątpliwości wśród mieszkańców, którzy obawiają się, że granat i dwa pociski znalezione przez przypadkowych przechodniów mogą być tylko wierzchołkiem góry lodowej, a w rzece niewypałów może być więcej.

Zapytaliśmy w kutnowskim magistracie, czy planowane jest przeszukanie wyschniętej Ochni pod kątem niewypałów.

- Wszelkie sprawy związane z utrzymaniem rzeki Ochni leżą w gestii Marszałka Województwa Łódzkiego – informuje Paulina Trzaskowska z biura prasowego Urzędu Miasta.

Jednocześnie poinformowano nas, że zgłoszenie nt. niewybuchów nie wpłynęło do kutnowskiej Straży Miejskiej. Odesłano nas więc do Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych Inspektorat w Kutnie. Tam otrzymaliśmy informacje, by ewentualne zapytania kierować do centrali w Łodzi.

Jak mówi Stanisław Jędryka, dyrektor Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Łodzi… Zarząd nie jest jednostką kompetentną do w zakresie sprawdzenia, czy koryto rzeki może kryć więcej skarbów z II Wojny Światowej.

- Do naszych zadań należy wykonywanie praw właścicielskich w stosunku do wód publicznych stanowiących własność Skarbu Państwa, istotnych dla regulacji stosunków wodnych na potrzeby rolnictwa, służących polepszeniu zdolności produkcyjnej gleby oraz administrowanie urządzeniami melioracji wodnych podstawowych (wały przeciwpowodziowe, przepompownie, rolnicze zbiorniki retencyjne) oraz wykonywanie obowiązków związanych z ich utrzymaniem i konserwacją – informuje Stanisław Jędryka

Jednocześnie dodaje, sprawy porządku publicznego i i dbanie o bezpieczeństwo obywateli należy do zadań własnych Gminy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE