Reklama

Reklama

Wróci handel w niedzielę?! Zapadła nocna decyzja

Opublikowano: 28 października 2020 11:37
Autor: toza

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wydarzenia Niewykluczone, że wkrótce zostanie zniesiony zakaz handlu w niedzielę. Takie informacje podał wczoraj serwis Money.pl powołując się na informacje Polskiej Agencji Prasowej.

Reklama

Portal podaje, że w stanie zagrożenia epidemiologicznego bądź w stanie epidemii - a także 90 dni po ich ustaniu - nie obowiązywałby zakaz prowadzenia handlu w niedzielę. Taki projekt opracowali senatorowie.

- W nocy z poniedziałku na wtorek - jak podaje PAP - Senat zdecydował, że projekt trafi do Sejmu. Za uchwałą w tej sprawie opowiedziało się 45 senatorów, 43 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. Formalnie zapisy o zakazie handlu znalazły się w projekcie nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID 19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych – informują dziennikarze Money.pl.

Senat proponuje, by pracownicy sektora handlowego mieli zagwarantowane minimum dwie niedziele wolne od pracy na przestrzeni czterech tygodni.

Takie rozwiązanie ma wpłynąć na zmniejszenie liczby osób przebywających w jednym czasie w danym sklepie poprzez rozłożenie ruchu klientów na więcej dni. Miałoby to również zmniejszyć kolejki do kas w piątki i soboty.

To wszystko ma wpłynąć na zachowanie dystansu społecznego, co zdaniem epidemiologów jest niezwykle istotne w walce z rozprzestrzenianiem się COVID-19.

- Branża handlowa od dawna postuluje likwidację zakazu handlu w niedziele, po to by pobudzać konsumpcję. Nadal sprzeciwia się temu "Solidarność". To z jej inicjatywy zakaz został uchwalony. Jednak w rządzie pomysł odmrożenia handlu w niedziele jest analizowany, co przyznał niedawno szef kancelarii premiera Michał Dworczyk – przypomina Money.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.