Reklama

Reklama

Wspaniała inicjatywa policjantów. Zorganizowali zbiórkę i obdarowali małych uchodźców [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 28 mar 2022 09:46
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Setki osób uciekających przed wojną w Ukrainie znalazły schronienie w naszym regionie. W pomoc zaangażowały się także służby mundurowe, wielkie serca okazali m.in. dzielnicowi z posterunku policji w Piątku. Funkcjonariusze z własnej inicjatywy zebrali odzież, zabawki dziecięce, które następnie trafiły do rodzin uchodźców przebywających na terenie gminy Piątek i Góra Św. Małgorzaty.

Reklama

Wszyscy łączymy się w pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Liczy się każdy gest, który pozwoli im zapomnieć o obliczu wojny i pomoże zaadoptować się nowym miejscu - mówi st. asp. Mariusz Kowalski z KPP w Łęczycy. 

Takie działania prowadzą policjanci z Piątku. Mundurowi chcąc nieść pomoc dotarli do rodzin z dziećmi, które znalazły schronienia na terenie podległych im gmin. Z własnej inicjatywy zebrali odzieży, zabawki i obdarowali nimi potrzebujących. Dodatkowo informowali, gdzie mieści się ich siedziba omówili w jaki sposób mogą skontaktować się z funkcjonariuszami policji, nie tylko w sytuacja zagrażających zdrowi i życiu. Dzielnicowi informowali jak nie paść ofiarą oszustw czy handlu ludźmi, przekazując ulotki zawierające informacje skierowane do słuchaczy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy