Reklama

Reklama

"Ta praca to połączenie służby z pasją". Kutnowskie psy policyjne pokazały co potrafią [ZDJĘCIA]

Opublikowano: ndz, 27 mar 2022 09:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Luba i Negat - czyli psy na co dzień pomagający policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie - uczestniczyły niedawno w pokazie zorganizowanym dla młodzieży. Opiekunowie czworonogów podkreślają, że praca z nimi jest wyjątkowa i pozwala połączyć zamiłowanie do zwierząt z codzienną pomocą innym.

Reklama

17 marca 2022 roku w Mundurowym Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi przy ul. Klaretyńskiej 9 odbył się pokaz wyszkolenia policyjnych psów służbowych. Podczas spotkania przewodnicy prezentowali umiejętności swoich czworonożnych partnerów.

- W pokazie wzięły udział między innymi – Luba i Negat, czworonożni funkcjonariusze z kutnowskiej policji wraz ze swoimi przewodnikami. Uczestnicy mogli podziwiać m.in. posłuszeństwo psów, obronę opiekuna psa przed napastnikiem, czy pościg bez kagańca za osobą podejrzaną. Funkcjonariusze opowiadali o swojej codziennej  służbie z psem, o silnej więzi jaka panuje między nimi. Zwrócili uwagę, że praca z psem to połączenie służby z pasją - relacjonują policjanci.

Licealiści dowiedzieli się  w jakich kategoriach psy są szkolone (patrolowe, patrolowo- tropiące, tropiące, do wyszukiwania zapachów narkotyków i do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych oraz do wyszukiwania zapachów zwłok ludzkich), oraz że psy szkolą się w  Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

- Opiekunowie psów poinformowali  również jakie wymagania muszą spełniać i jakie predyspozycje  powinni  posiadać  kandydaci, aby wstąpić w szeregi Policji, a następnie  zostać przewodnikiem psa służbowego - dodają mundurowi.

Pokaz tresury jak i przybliżenie realiów służby funkcjonariuszy spotkały się z dużym zainteresowaniem licealistów,  którzy niebawem zasilą szeregi policji województwa łódzkiego.

Osoby zainteresowane pełnieniem służby  w Policji mogą złożyć komplet dokumentów w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi przy ul. Lutomierskiej 108/112.

- Szczegółowe informacje dotyczące doboru do policji znajdują się na stronie Wydziału Doboru KWP w Łodzi, kontakt telefoniczny pod numerem 47 841 49 08 - podkreślają policjanci z owj. łódzkiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy