Reklama

Reklama

Spore ułatwienie dla kierowców. Powstała mapa jakości paliw

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com&google

Spore ułatwienie dla kierowców. Powstała mapa jakości paliw - Zdjęcie główne

UOKiK stworzył mapę jakości paliw | foto pixabay.com&google

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od teraz kierowcy łatwiej będą mogli zaplanować tankowanie na swojej trasie. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów stworzył mapę pokazującą na której stacji benzynowej na pewno wlejemy do swojego auta dobrej jakości paliwo.

Reklama

W Polsce wciąż zdarzają się sytuacje w których niektóre stacje benzynowe oferują swoim klientom niskiej jakości paliwo. To w skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do awarii samochodu.

Na szczęście z roku na rok takich przypadków jest coraz mniej, jednak nadal występują. Dotąd Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów informował o przeprowadzonych kontrolach poprzez mało czytelne tabelki. 

- Kierowca planujący dłuższą trasę w słabo znane rejony kraju nie mógł dowiedzieć się z niej, gdzie zlokalizowane są stacje, na których wykryto paliwo niespełniające krajowych norm – podkreśla autokult.pl.

Teraz tabelki zastępuje interaktywna mapa. Zielony podniesiony w górę kciuk oznacza, że paliwo na danej stacji zostało sprawdzone i jest dobrej jakości. Jak łatwo się domyślić czerwony symbol oznacza zupełnie coś innego. Póki co w tym roku w Polsce nie odnotowano żadnej stacji, która oferowałaby słabe paliwo.

- Dzięki możliwości zbliżenia obrazu można szybko przekonać się, czy na naszej trasie nie ma stacji, na których sprzedawano paliwo niewłaściwej jakości. I przeciwnie. Jeśli wiemy, że podczas podróży będziemy musieli zatankować, możemy wybrać taką stację, która była kontrolowana i oferowała produkt zgodny z polskimi normami – czytamy na autokult.pl.

Mapa znajduje się W TYM MIEJSCU.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy