Reklama

Reklama

To tu powstanie pierwsza w powiecie kutnowskim tężnia solankowa. Prace już ruszyły [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rozpoczęły się prace związane z budową pierwszej w powiecie kutnowskim tężni solankowej w Krośniewicach. To jeden ze zwycięskich projektów tamtejszego Budżetu Obywatelskiego. Planowany koszt inwestycji wynosi 44 982 zł.

Reklama

Trwa przygotowywanie terenu 

- Informujemy o rozpoczęciu robót dot. przygotowania terenu pod tężnię solankową na Placu Wolności w Krośniewicach. Przypominamy, iż realizowana inwestycja związana jest ze zwycięskim projektem w ramach głosowania w Budżecie Obywatelskim Gminy Krośniewice 2021/2022 – zaznaczają władze gminy.

Tężnia na Placu Wolności w Krośniewicach ma stać się nowym miejscem spotkań i odpoczynku dla mieszkańców. Wizualizację projektu oraz pierwsze zdjęcia z budowy znajdziecie w naszej galerii.

Tężnia solankowa w Krośniewicach. Co wiemy o inwestycji?

Jak czytamy w opisie projektu, tężnia wykonana będzie z drewna i zabezpieczona impregnatem. Wyposażona zostanie w zbiornik na solankę, pompę oraz oświetlenie. Projekt obejmuje także wykonanie wylewki betonowej jako podłoża dla tężni, przyłącza elektrycznego oraz zakup i montaż altany. 

Projektodawcy zapewniają o zdrowotnych właściwościach tej inicjatywy. Wokół tężni wytwarza się bowiem specyficzny mikroklimat, będący naturalnym leczniczym inhalatorium. Mikroklimat tężni wspiera leczenie przewlekłych i nawracających schorzeń układu oddechowego, a także posiada właściwości oczyszczające drogi oddechowe.

- W dobie walki ze smogiem i zanieczyszczeniami powietrza tężnia solankowa spełnia też funkcję swoistego filtra powietrza. Z tężni solankowej korzystać będą mogli wszyscy mieszkańcy miasta i Gminy Krośniewice, zarówno dorośli jak i dzieci. Jest to ciekawa alternatywa spędzania wolnego czasu, przynosząca jednocześnie wymierne skutki dla zdrowia. Będzie to doskonałe miejsce na odpoczynek czy chwilę relaksu – czytamy w uzasadnieniu projektu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy