Reklama

Reklama

Ogromna inwestycja w powiecie kutnowskim zakończona! Jej wartość to ponad 65 milionów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe (pixabay.com)

Ogromna inwestycja w powiecie kutnowskim zakończona! Jej wartość to ponad 65 milionów - Zdjęcie główne

Pod Krośniewicami firma Miratrans zakończyła dużą inwestycję. W powiecie kutnowskim powstał terminal multimodalny | foto poglądowe (pixabay.com)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zakończyła się wielka inwestycja w powiecie kutnowskim. Jej wartość to ponad 65 milionów złotych. Przed jej realizacją zapowiadano, że to szansa na rozwój gminy Krośniewice, oraz szansa dla mieszkańców na znalezienie nowych miejsc pracy. Terminal multimodalny – bo o nim mowa – powinien zacząć wkrótce działać.

Reklama

Wielka budowa w powiecie kutnowskim zakończona. Powstał terminal multimodalny

O zakończeniu prac w Krzewiu w gminie Krośniewice informuje portal intermodalnews.pl. 

- Obecnie trwają procedury odbioru i pozyskiwania pozwolenia na użytkowanie nowego obiektu. Wkrótce będziemy gotowi na rozpoczęcie współpracy z partnerami, którzy są zainteresowani organizowaniem przewozów kombinowanych drogowo-kolejowych wykorzystując przedmiotowy terminal, który zlokalizowany jest w centrum Polski i ma dostęp do ważnych szlaków transportowych – mówi dla intermodalnews.pl Ireneusz Frankowski, wiceprezes zarządu Miratrans Transport Sp. z o.o

Terminal zajmuje powierzchnie sześciu hektarów. Jeszcze przed realizacją inwestycji zapowiadano, że dla gminy Krośniewice to historyczna rzecz.

Inwestycja budowy terminala lądowego drogowo-kolejowego Multimodal Terminal Miratrans w lokalizacji Morawce-Krzewie uzyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Jego dokładna kwota wynosiła ponad 42,5 miliona złotych, z kolei całkowita wartość inwestycji to ponad 65,5 miliona. 

W Krzewiu wybudowano tory bocznicowe z łącznikiem, płytę terminalową, plac parkingowy i infrastrukturę towarzyszącą. 

Inwestycja w gminie Krośniewice: "Mieszkańcy na tym skorzystają"

Dla obsługi samego terminala planuje się zatrudnić ok. 40 osób.

- Biorąc pod uwagę wielkość inwestycji i jej charakter możemy śmiało powiedzieć, że przyczyni się ona do rozwoju miasta i gminy Krośniewice, na czym skorzystają mieszkańcy. Przedmiotowa inwestycja, jak również inne jej towarzyszące – jak wiadomo tego typu inwestycje przyciągają biznes – generować będą nowe miejsca pracy oraz wzrost zapotrzebowania na usługi, a nazwa Krośniewice będzie często wymawiana w różnych krajach Europy i pewnie na innych kontynentach – podkreślał Ireneusz Frankowski w trakcie konferencji prasowej zwołanej przed realizacją inwestycji.

Spółka Miratrans wykupiła grunty od strony obwodnicy pod kolejną inwestycję. Zapowiadano, że wykonany zostanie tam plac składowy dla kontenerów pustych, magazyny i warsztaty.

- Uruchomienie terminala spowoduje nie tylko stały wpływ podatków do gminy, ale zagwarantuje także nowe miejsca pracy. Nasza gmina będzie potężnie rozwijającym się samorządem. Niezwykle cieszę się, że możemy być godnym partnerem dla firmy Miratrans i brać udział w tak ważnej budowie mającej niebagatelne znaczenie dla całego regionu północnej części województwa łódzkiego – mówiła burmistrz Krośniewic, Katarzyna Erdman.

Dodała, że dzięki budowie terminala gmina łapie wiatr w żagle, a Miratrans pozyskuje odpowiedniego partnera, który będzie wspierał i rozwijał inwestycję do oczekiwanego poziomu.

Inwestycja polegała na budowie terminala multimodalnego do przeładunku kontenerów, naczep i ładunków ponadgabarytowych o zdolności przeładunkowej 140 000 TEU/rok (TEU to jednostka miary odpowiadająca pojemności; używana często w odniesieniu do portów i statków kontenerowych. Jest ona równoważna objętości standardowego kontenera o wymiarach 6,10 × 2,44 × 2,59 metra lub mniej więcej 39 m sześc.).

Z portu docelowo będą korzystać przedsiębiorcy realizujący w swej działalności przewóz ładunków (również importerzy i eksporterzy) w obszarze wielu branż przemysłowych (producenci lub podmioty stanowiące pośrednie ogniwo łańcucha dostaw jak firmy zajmujące się transportem, spedycją, logistyką).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy