Reklama

Wycieczka do Kutna okiem blogerki

Opublikowano:
Autor:

Wycieczka do Kutna okiem blogerki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Miasto Róż coraz częściej staje się celem wycieczek krajoznawczych, czy to pieszych, czy rowerowych. Niedawno Kutno odwiedziła blogerka - Dżoana Tour, która swoimi wrażeniami z pobytu w naszym mieście, podzieliła się ze swoimi czytelnikami.

Blogerka-podróżniczka swoją wycieczkę po Kutnie rozpoczęła od parku Wiosny Ludów i odwiedzeniu Muzeum Bitwy nad Bzurą.

- [Muzeum] Urządzone w kaplicy dziedziców i dobroczyńców Kutna Walentyny z Gliszczyńskich Mniewskiej i Feliksa Mniewskiego poświęcone jest bitwie, jaka rozegrała się w dniach 9 - 22 września 1939 r. pomiędzy polskimi a niemieckimi armiami. Znakomicie przedstawiona na niewielkiej makiecie, skłania do refleksji nad historią i życiem poświęconym w obronie ojczyzny... - czytamy na facebook'owej stronie Dżoany.

Kolejnymi punktami odwiedzin było m.in. centrum miasta, dworek Szomańskich, a także Aleja Róż i park Traugutta. Dżoana zwróciła też szczególną uwagę na kościół św. Wawrzyńca.

- Spacerując ulicami Kutna, niemal z każdego miejsca, widoczne są dwie strzeliste wieże kościoła parafialnego pw. św. Wawrzyńca, który to kościół zostawiłyśmy sobie na koniec - czytamy.

Całą notkę oraz kilkanaście zdjęć z wizyty w Kutnie można znaleźć na stronie Dżoana Tour. Jakiś czas temu o Kutnie na swoim blogu pisał również Mateusz Bajas - artykuł o jego spojrzeniu na Miasto Róż można znaleźć TUTAJ.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE