Reklama

Reklama

Wydano alert pogodowy dla powiatu kutnowskiego. Może być niebezpiecznie!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Wydano alert pogodowy dla powiatu kutnowskiego. Może być niebezpiecznie! - Zdjęcie główne

IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami z gradem | foto archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenia obejmujące całą Polskę. Pogoda może być bardzo niebezpieczna, także w naszym regionie. Po uciążliwych upałach najprawdopodobniej pojawią się burze z gradem.

Reklama

Bardzo wysokie temperatury sprzyjają występowaniu gwałtownych zjawisk pogodowych. W takich warunkach atmosferycznych, jakie panują obecnie nad Polską, można spodziewać się, że burzom towarzyszyć będą intensywne wyładowania, porywiste wiatry, ulewne opady deszczu, a nawet grad.

Dla powiatu kutnowskiego IMGW ponowiło ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami oraz wydało nowe – przed burzami z gradem. Przypomnijmy, co to oznacza: temperatura maksymalna wyniesie w dzień od 30°C do 32°C, a minimalna w nocy od 17°C do 19°C.

Już dzisiaj prognozowane są też burze, którym miejscami będą towarzyszyć nawalne opady deszczu do 50 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h, a miejscami także grad. Burze mogą się pojawić dzisiaj (22.06) od godziny 12:00 do 24:00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 85%. Niebezpiecznie może być w całym województwie. 

Ostrzeżenie 2. stopnia o burzach oznacza, że należy spodziewać się wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. 

Silny wiatr może uszkodzić linie energetyczne, dlatego warto się przygotować na przerwy w dostawie prądu. O przypadkach, które mają znaczenie dla bezpieczeństwa należy informować straż pożarną dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub 998.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE