reklama
reklama

Wyjątkowa uroczystość w kutnowskiej parafii. Ksiądz prałat świętował diamentowy jubileusz [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wyjątkowa uroczystość w kutnowskiej parafii. Ksiądz prałat świętował diamentowy jubileusz [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
13
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WydarzeniaPamięta początki parafii św. Jana Chrzciciela, przez ćwierć wieku był jej proboszczem, przyczyniając się do konsekracji świątyni. Zasłużony dla Powiatu Kutnowskiego, doskonale znany mieszkańcom ks. prałat Jan Dobrodziej w minioną niedzielę obchodził okrągłą rocznicę 60-lecia święceń kapłańskich.
reklama

Legenda kutnowskiej parafii

 

Ks. Jan Dobrodziej urodził się w 1937 roku we wsi Wysokin koło Nowego Miasta nad Pilicą, święcenia kapłańskie przyjął 24 maja 1964 r. Od 1986 r. był administratorem ośrodka duszpasterskiego pw. św. Jana Chrzciciela. W 1988 r., przy wybudowanym już kościele, kard. Józef Glemp erygował parafię, której proboszczem został właśnie ks. Dobrodziej. Dzięki jego staraniom, w 2000 r biskup łowicki Alojzy Orszulik dokonał konsekracji świątyni. W 2013 r. ks. Jan Dobrodziej przeszedł na emeryturę, lecz pozostał w parafii jako rezydent.

Za wieloletnią posługę nadano mu papieską godność Kapelana honorowego Jego Świątobliwości. W lipcu 2023 r. odbyła się msza pożegnalna księdza Dobrodzieja, podczas której został on odznaczony medalem "Zasłużony dla Powiatu Kutnowskiego".  W parafii św. Jana Chrzciciela służył 38 lat, obecnie przebywa w Domu Kapłana Seniora w Sochaczewie. 

reklama

 

Wyjątkowy jubileusz księdza Dobrodzieja

 

W ubiegłą niedzielę, 26 maja, ks. prałat Jan Dobordziej świętował diamentowy jubileusz święceń kapłańskich.

- Jan miał wiele powodów do radości. Obiecał, że będzie w modlitwie o nas pamiętał, my też. Niech Bóg błogosławi dostojnemu Jubilatowi - komentuje w mediach społecznościowych niedzielną uroczystość kutnowska parafia. 

Warto wspomnieć, że ksiądz Dobrodziej jest znany w Kutnie nie tylko jako wieloletni proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela, ale również jako organizator wielu imprez sportowych, kulturalnych i społecznych. W 2014 r. na swojej działce w Krzesinówku pod Kutnem otworzył prywatne muzeum, które nazwał Osiedle Dobrodziejówka. Znalazły się w nim m.in.: sztuka sakralna, militaria i maszyny rolnicze.  

reklama

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama