Reklama

Reklama

Wyjątkowa uroczystość w urzędzie miasta. Prezydent nagrodził wybitnych kutnian [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dwoje wybitnych kutnian zostało odznaczonych podczas dzisiejszej (22.11) sesji Rady Miasta specjalnymi nagrodami. Mowa o Bożenie Gajewskiej i Wiesławie Paluchowskim, którzy swoją pracą przez lata przyczyniali się do krzewienia kultury i historii Kutna.

Reklama

Bożena Gajewska otrzymała Honorową Nagrodę Miasta Kutno. Regionalistka od 2013 roku do 2022 roku (dwie kadencje) pełniła funkcję Prezesa w Towarzystwie Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.

Wcześniej (przed 2013 rokiem) przez 4 lata pracowała w tym stowarzyszeniu jako sekretarz. Tę społeczną funkcję wykonywała z radością i pasją, ale też z ogromną odpowiedzialnością.

- Dzięki niej Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej stało się stowarzyszeniem jeszcze bardziej rozpoznawalnym i docenionym za swoją działalność merytoryczną nie tylko w województwie łódzkim, ale też w całym kraju. Stało się stowarzyszeniem idącym z duchem czasu, posiadającym bogatą stronę internetową i FB, dbającym o promocję i wizerunek - informuje kutnowski Urząd Miasta.

Wiesław Paluchowski to wieloletni prezes Stowarzyszenia Historycznego „Pułk 37”. Został uhonorowany Nagrodą Miasta Kutno za osiągnięcia w dziedzinie aktywności społecznej na rzecz popularyzacji i powszechnego dostępu do historii oraz pielęgnowania tradycji wojskowych i patriotycznych związanych z regionem – 37 Pułkiem Piechoty oraz Bitwy nad Bzurą.

Info: UM Kutno

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy