Reklama

Reklama

Wyjątkowy dzień dla jednej z kutnowskich szkół. Podpisano ważne porozumienie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 7 czerwca 2021 09:24
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza w Kutnie podpisano porozumienie na mocy którego w placówce od nowego roku szkolnego ruszy nowa klasa określana mianem innowacyjnej. Uczniowie, którzy będą do niej uczęszczać, mają mieć możliwość pozyskiwania wiedzy w bardzo przystępny sposób.

Reklama

Czego dotyczy porozumienie kutnowskiej szkoły z warszawską fundacją?

Porozumienie zostało podpisane przez Mikołaja Fedorowicza, członka zarządu fundacji Marsz dla Nauki, oraz przez Artura Ciurleja – dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego w Kutnie. W wydarzeniu wzięły udział autorki projektu Innowacyjnej Klasy w „Kasprowiczu” - Anna Kmieć-Nogalska i Aneta Borowicz.

- Podpiszemy umowę partnerską z fundacją Marsz dla Nauki, która będzie nam pomagać i będzie sprawować merytoryczny nadzór nad funkcjonowaniem naszej innowacyjnej klasy biologiczno-chemiczno-matematycznej, którą uruchamiamy od 1 września 2021 roku –mówił Artur Ciurlej.

Czytaj także: Kolejne wydarzenie w centrum Kutna. Na Placu Wolności odbył się... [ZDJĘCIA]

Klasa będzie realizować innowacje pedagogiczną – dyrektor szkoły mówił, że chodzi o biologię i chemię eksperymentalną. Zajęcia mają być ciekawe w czym ma pomóc wykorzystanie wiedzy i doświadczenia pracowników naukowych fundacji.

"Przyjęliśmy ten projekt z wielką radością"

- Liczymy, że nasi uczniowie doświadczą nauki nieco bardziej przystępnej niż ma to miejsce na kartkach podręczników – dodawał A. Ciurlej.

Mikołaj Fedorowicz zaznaczał, że projekt idealnie wpisuje się w misję i wizję fundacji. 

- W naszym społeczeństwie bardzo potrzebne jest to, by ludzie wiedzieli jak działa nauka, a nie znali tylko regułki. Dlatego z wielką radością przyjęliśmy projekt II Liceum Ogólnokształcącego i z radością będziemy pomagali w jego realizacji – podkreślał członek zarządu fundacji Marsz dla Nauki. 

Zakres współpracy pomiędzy obiema instytucjami jest naprawdę szeroki. Głównym celem podpisanej umowy jest umożliwienie uczniom pogłębienia wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych, prowadzenia prac badawczych.

Młodzież klas biologiczno-chemicznych będzie uczestniczyć w specjalnie dla nich przygotowanych zajęciach warsztatowych, laboratoryjnych oraz pracach wybranych kół naukowych prowadzonych przez pracowników uczelni wyższych

Oprócz podpisania dokumentów dziś Mikołaj Fedorowicz prowadzi wykład o potrzebie odkrywania nauki w dzisiejszym świecie dla młodzieży uczęszczającej do „Kasprowicza”.

Czytaj także: Impreza z okazji Dnia Dziecka pod Kutnem. Co zorganizowano w Oporowie? [ZDJĘCIA]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)