Reklama

Reklama

Wyjątkowy koncert na pół wieku działalności KDK [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia To już 50 lat Kutnowskiego Domu Kultury! Jak przystało na jubileusz, trzeba było odpowiednio go uczcić. Wczoraj zorganizowano specjalny koncert, na którym zjawili się goście, sympatycy i przyjaciele KDK.

Reklama

Wszyscy przybyli witani byli na specjalnie zorganizowanej różanej ściance, gdzie można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z władzami KDK: Radosławem Rojewskim, Weroniką Lenarczyk i Marcinem Bieniem. Nie zabrakło przedstawicieli miejskich i powiatowych instytucji, firm oraz samorządów.

- Kutnowski Dom Kultury posiada niezwykle bogatą historię i imponujący dorobek - mówi wiceprezydent Zbigniew Wdowiak. - Instytucja ciągle się rozwija, co jest zasługą wyjątkowo kreatywnej i zaangażowanej kadry. W przyjaznych murach instytucji rozwinęło się już kilka pokoleń kutnian, spośród których wywodzi się wielu wspaniałych artystów. Jest to miejsce rozwijania pasji i zainteresowań. Na wyjątkowy szacunek zasługuje pielęgnacja kutnowskiej tradycji różanej. W ciągu roku organizowane są różane wydarzenia i akcje. Kutnowski Dom Kultury łączy wiele pokoleń kutnowskich rodzin. Udowadnia to, że oferta instytucji kultury jest różnorodna i sprzyja tworzeniu więzi międzypokoleniowych - dodawał wiceprezydent, dziękując "wszystkim osobom związanym z naszym domem kultury, przede wszystkim pracownikom, a także przedsiębiorcom od lat współpracującym z tą instytucją, oraz mieszkańcom, bez których wysiłek wkładany w tworzenie placówki nie miałby sensu".

Po przywitaniu wszystkich gości przyszedł czas na sam koncert. Był on podróżą przez pół wieku działalności Kutnowskiego Domu Kultury. Przewodnikami po tej wyprawie zostali Krzysztof Ryzlak i Dominika Staniszewska, a na scenie zaprezentowali się:

  • Anna Stępniewska w piosence "Mamo" Violetty Villas oraz standardzie jazzowym "Misty"
  • Małgorzata Kustosik w arii "Habanera" z opery "Carmen"
  • Aleksander Klembalski w piosence "Jak minął dzień" Krzysztofa Krawczyka
  • Michał Dudkowski w piosence "Izolda" Zbigniewa Wodeckiego
  • Maciej Maciejewski w piosence "Jolka, Jolka pamiętasz" Budki Suflera
  • Magda Ptaszyńska w piosenkach "Co mi Panie dasz" Bajmu i "Ja dla pana czasu nie mam" Hanny Banaszak
  • Paweł Nodzak w piosence "Gałązka wiśni" Doroty Osińskiej
  • Zespół "Bałagan" w "Piosence drewnianych lalek" Cezarego Domagały i Tomasza Bajerskiego
  • Anna Jeremus-Lewandowska w arii "Summertime" George'a Gershwina
  • Paulina Wróblewska w piosence "Jaka róża taki cierń" Edyty Geppert
Artystom akompaniował zespół pod kierunkiem Pawła Zielaka w składzie: Michał Baranowski - fortepian/klawisze, Marcin Fibos - kontrabas/gitara basowa, Marek Jakubowski - perkusja, Łukasz Czekała - skrzypce, Paweł Zielak - saksofon/opracowanie utworów.

Po koncercie przyszedł czas na odznaczenia i nagrody, niektóre przyznane przez samego prezydenta Andrzeja Dudę. Na koniec goście otrzymali upominki, m.in. książkę autorstwa byłej dyrektor KDK podsumowującą działalność Kutnowskiego Domu Kultury na przestrzeni ostatnich 5 lat.

- W ten sposób powstało uzupełnienie publikacji, również autorstwa P. Teresy, która ukazała się z okazji 45-lecia KDK - mówi obecny dyrektor instytucji Radosław Rojewski. - Przez te 5 lat z oferty Kutnowskiego Domu Kultury skorzystało prawie półtora miliona osób (w tym blisko 700 tys. online). Sukces ten niezwykle cieszy, ponieważ każdego roku intensywnie pracowaliśmy aby nasza oferta była bogata i różnorodna. Czuję się dumny i szczęśliwy, że w tak niezwykłym i znaczącym momencie mogę być dyrektorem Kutnowskiego Domu Kultury. Codzienna praca z wyjątkowo utalentowaną kadrą, złożoną z niezwykłych osobowości kształtujących kutnowskie życie kulturalne, umacnia mnie w przekonaniu, że wciąż nieprzerwanie tworzymy piękną historię tego już 50-letniego miejsca, dopisując kolejne rozdziały.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy