Reklama

Wynajem czy zakup mieszkania - co się bardziej opłaca?

Opublikowano:
Autor:

Wynajem czy zakup mieszkania - co się bardziej opłaca? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Posiadanie własnego mieszkania niesie za sobą wiele korzyści, również finansowych. Bardzo duży wpływ na to ma możliwość wynajmu, np. rodzinom czy studentom. Jak się okazuje, w skali roku wynajem mieszkania może przynosić sporo pieniędzy. Kiedy wynająć mieszkanie, a kiedy samemu korzystać z jego uroków?

Rynek mieszkaniowy to miejsce zarówno dla osób, które poszukują własnego lokum, jak również dla osób, które przede wszystkim mają gdzie mieszkać oraz chcą zakupić nieruchomość w celach inwestycyjnych, np. pod wynajem dla osób prywatnych bądź firm. Choć pandemia koronawirusa dość mocno wpłynęła zarówno na pierwotny, jak również wtórny rynek nieruchomości to po początkowej niepewności oraz problemach związanych z udzielaniem kredytów widać wyraźnie, że sytuacja wraca do normy, a inwestorzy coraz chętniej chcą kupować mieszkania.

Szczególnie widać to w dużych ośrodkach miejskich, gdzie działają uczelnie wyższe oraz jest bardzo dynamiczny rynek pracy. Dużą popularnością cieszą się mieszkania na sprzedaż oraz mieszkania na wynajem Łódź.

Kiedy opłaca się wynajem mieszkania?

Ceny mieszkań do wynajęcia w Łodzi https://allegro.pl/kategoria/lodzkie-lodz-116987 są atrakcyjne w porównaniu z innymi wielkimi ośrodkami miejskimi, zwłaszcza Warszawą czy Krakowem. Dodatkowo Łódź jest prężnie rozwijającym się miastem, ściągającym do pracy wielu specjalistów. Dzięki temu wynajem mieszkań jest po prostu opłacalny i można go traktować jako pewnego rodzaju inwestycję, z której środki zapewnią nam możliwość chociażby odkładania pieniędzy lub zainwestowania w nową nieruchomość. Jeżeli mamy do czynienia z mieszkaniem o większej powierzchni – można wynajmować po jednym pokoju, co jest rozwiązaniem bardzo popularnym. Również bardzo dużą popularnością mogą cieszyć się mniejsze mieszkania, które można wynająć szybko i szerokiej grupie osób.

Mieszkania lub pokoje można wynajmować:

- studentom,
- osobom, które chcą się usamodzielnić,
- mniejszym rodzinom,
- osobom, które nie posiadają jeszcze zdolności kredytowej umożliwiającej zakup mieszkania,
- mniejszym firmom, które nie preferują użytkowania typowych biur.

Kupno mieszkania w Łodzi

W Łodzi mamy do czynienia z wieloma udanymi inwestycjami deweloperskimi. Mieszkania na sprzedaż Łódź https://allegro.pl/kategoria/lodzkie-lodz-116251 to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą nabyć mieszkanie w bardzo ciekawym, prężnie rozwijającym się mieście, a przy tym nie wydawać tak znaczącej ilości pieniędzy, jak np. trzeba wydać w przypadku zakupu mieszkania w Warszawie.

Zakup mieszkania zdecydowanie opłaca się w tedy, gdy planujemy założenie rodziny bądź już ją posiadamy, a chcemy ją powiększyć. W przypadku dwójki lub trójki dzieci trzypokojowe mieszkanie wydaje się standardem, o który po prostu trzeba zadbać. Większa powierzchnia, w dobrej lokalizacji, z dostępem do szpitala, przychodni, sklepów czy szkół jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, znacząco podnoszącym komfort życia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE