Reklama

Wystawa Jacka Pietrowskiego - Położenie

Opublikowano:
Autor:

Wystawa Jacka Pietrowskiego - Położenie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Od 1 marca w CTMiT obejrzeć będzie można wystawę Jacka Pietrowskiego pt. "Położenie".

Cykl fotografii pt. „Położenie” stanowi zbiór refleksji autora na temat rytmów otaczającej nas i przetworzonej ręką człowieka przestrzeni. Pietrowski w swojej najnowszej realizacji, po poprzednich projektach, gdzie obserwował zachowanie człowieka w mieście oraz wzajemną relacje ludzi i ich otoczenia, zwraca się w stronę samej przestrzeni.

Obecne w jego twórczości poszukiwania praw rządzących obserwowaną rzeczywistością ukazuje tym razem w odniesieniu do architektury. Próbuje za jej pomocą, bez obecności postaci ludzkiej, opowiedzieć o relacjach przestrzennych. O porządku i chaosie, o cieniu i świetle, o statyce i dynamice. O wszystkim tym czego doświadczamy w naszej codziennej egzystencji od czasów, gdy środowisko naturalne zamieniliśmy na przestrzeń miejską.

Prezentowany projekt powstał w latach 2014 – 2015, a terenem wspomnianych obserwacji był Berlin.

Miasto, w którym Pietrowski żyje od prawie dwudziestu lat. Fakt, że nie jest to jego miasto rodzinne daje mu świeżość spojrzenia, z drugiej zaś strony będąc drugim domem sprawia, że jest on w stanie podejść do tej przestrzeni osobiście, emocjonalnie. Tym skuteczniej zwraca naszą uwagę na te aspekty miasta, które umykają turystom podczas krótkiej wizyty, lub autochtonom z racji braku odniesienia i dystansu. Powstał zatem portret miejsca, miasta ukazanego jako samodzielny byt. Portret równie co realizowane wcześniej fotografie ludzi, bogaty w emocje i myśli na temat różnorodności i wielowątkowości obserwowanego świata.

Jacek Pietrowski, fotograf, ur.1965 w Warszawie, od lat żyje i pracuje w Berlinie. Jest absolwentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Zajmuje się fotografia reklamowa i społeczną.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE