Reklama

Wystawa "Lararium" zagości do Muzeum

Opublikowano:
Autor:

Wystawa "Lararium" zagości do Muzeum - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś o godzinie 16:00 w nowej galerii wystawniczej Muzeum Regionalnego w Kutnie – Dworku Modrzewiowym (ul. Narutowicza 20) odbędzie się wernisaż wystawy lalek artystycznych "LARARIUM" autorstwa Klaudii Gaugier. Wystawa będzie otwarta do 19 maja.Klaudia Gaugier - absolwentka Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby ASP we Wrocławiu tak pisze o swoich lalkach: "Moje lalki to połączenie tradycji lalek porcelanowych z prymitywnymi lalkami szmacianymi. Staram się nadać im ponadczasowy charakter. Rozkochana w średniowiecznej rzeźbie sakralnej i ludowej, znaczę je pęknięciami i ubytkami, nadającymi nostalgiczny charakter starej zabawki z historią.

Najpierw powstaje jedyna i unikatowa twarz - rzeźbię ją w glinie porcelanowo-szamotowej. Jest niepowtarzalna, ponieważ nie używam form. Czasem biorę do ręki bryłkę mając konkretny zamysł, innym razem twarz "robi się sama", jakby materializował się duch - takie lubię najbardziej.

Ceramiczne elementy wypalam w piecu elektrycznym, w temperaturze 1230 st. C. Potem nakładam polichromię i maluję oczy, które nadają twarzy ostateczny wyraz. Starannie dobieram materiały i tkaniny - szare płótno lniane - mocne, zgrzebne i taftę (najchętniej jedwabną) - delikatną, wyszukaną, zmieniającą kolor w zależności od kąta padania światła. Zestawiam elementy, dodaję detale. Rodzi się lalka :-)"

Wystawę można oglądać w środy w godz. 12:00-18:00 oraz w pozostałe dni tygodnia (z wyłączeniem sobót) w godz. 10:00-16:00 po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym ( (24) 254-79-64, tel. kom.: 505 01 98 90) lub bezpośrednio w siedzibie MRK (Plac Marsz. J. Piłsudskiego 20).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE