Reklama

XI kwesta na odnowienie zabytkowych grobów

Opublikowano:
Autor:

XI kwesta na odnowienie zabytkowych grobów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Cmentarz – to nie tylko miejsce spoczynku tych, którzy odeszli, to także miejsce zadumy dla tych, którzy żyją. To miejsce, w którym przeszłość, teraźniejszość, a także przyszłość, sprowadzone są do właściwych proporcji. To jednocześnie bardzo szczególne miejsce w naszej pamięci o ludziach i zdarzeniach, o dziejach w skromnej skali każdego regionu i wielkiej skali narodu polskiego. To również miejsce uświęcone świadectwem naszej historii i kultury.

Pamiętajmy, że na kilku kutnowskich cmentarzach, a szczególnie na najstarszym Cmentarzu Parafialnym, spoczywa wiele zasłużonych postaci dla Kutna i ziemi kutnowskiej. Dlatego zadbajmy wspólnie o kutnowskie zabytkowe groby, będące wymownymi świadectwami naszych korzeni, czy ojcowizny na ziemi kutnowskiej.

Natomiast odnowione groby niech będą dla nas wszystkich powodem dumy, zarazem wymownym przykładem poszanowania dla pamiątek przeszłości naszej „małej ojczyzny”. Efekty poprzednich zbiórek finansowych oraz działań Społecznego Komitetu Opieki nad Cmentarzem Parafialnym w Kutnie przy Towarzystwie Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej spotkacie Państwo w postaci następnych odnowionych grobów.

W roku 2013 odrestaurowany został nagrobek pierwszego honorowego obywatela Kutna – doktora Antoniego Troczewskiego. Przy kilkunastu nagrobkach przeprowadzono prace porządkowe i konserwacyjne.

Mając w pamięci powyższe słowa i nasze czyny, zwracamy się z apelem do całej społeczności miasta Kutno o wsparcie datkami dalszych prac konserwatorskich przy zabytkowych grobach na Cmentarzu Parafialnym w Kutnie.

W dniach 1 i 2 listopada w godzinach 9.00-16.00 spotkacie Państwo w alejkach tego cmentarza uczestników XI kwesty na odnowienie zabytkowych grobów. Niech Państwa hojność i dary serca, będą najwymowniejszym dowodem naszej wspólnej troski o to bardzo szczególne miejsce w Kutnie – jakim jest miejscowy Cmentarz Parafialny. Apelujemy do Państwa – nie przechodźcie obojętnie obok kwestujących!

Jesteśmy głęboko przekonani, że dzięki hojnej pomocy wszystkich mieszkańców miasta Kutno, uda się nam wspólnie odrestaurować wiele zabytkowych grobów na Cmentarzu Parafialnym w Kutnie. Tegoroczna kwesta zostanie przeznaczona m.in. na renowację nagrobka Anny i Zygmunta Chlewickich – dawnych właścicieli Dworku Modrzewiowego zwanego także Dworkiem Chlewickich.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE