Reklama

XX Młodzieżowy Rajd Pieszy "Śladami historii i zabytków Kutna"

Opublikowano:
Autor:

XX Młodzieżowy Rajd Pieszy "Śladami historii i zabytków Kutna" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia XX Młodzieżowy Rajd Pieszy „Śladami historii i zabytków Kutna" w tym roku będzie prowadzony pod hasłem „Z tradycją różaną w przyszłość”. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej po raz dwudziesty organizuje Młodzieżowy Rajd Pieszy „Śladami historii i zabytków Kutna”.

Rajd odbędzie się w piątek, 17 maja w godzinach 9:30- 14:00. W rajdzie wezmą udział dzieci i młodzieży z Kutna i regionu kutnowskiego wraz z opiekunami. Oprowadzać ich będą przewodnicy-członkowie TPZK.

Uczestnicy rajdu wyruszą spod Dworku Modrzewiowego - siedziby stowarzyszenia i będą wędrować ulicami Kutna zapoznając się z tradycją różaną naszego miasta. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy znaczek identyfikacyjny, napoje i słodycze.

W trakcie wędrówki grupy młodzieży zapalą na Cmentarzu Parafialnym w Kutnie znicze na grobach Bolesława Wituszyńskiego, Marii Wituszyńskiej (na cześć której Bolesław Wituszyński nazwał jedną z wyhodowanych przez siebie odmian róż Marylką) oraz Kazimierza Jóźwiaka – dyrektora Kutnowskiego Domu Kultury, który rozpoczął w 1974 roku organizowanie „Święta Róży” wtedy jeszcze Jarmarku Różanego.

Zakończenie rajdu nastąpi w Kutnowskim Domu Kultury. Tam na Sali kinowej młodzież obejrzy film Agnieszki Arnold „Kutno. Róże Arona” (o Aronie Eizyku - kutnowskim przedwojennym hodowcy róż) oraz wysłucha wykładu pani Teresy Mosingiewicz – Dyrektora Kutnowskiego Domu Kultury o tradycji różanej w Kutnie.

Na zakończenie rajdu w tej samej Sali zostanie przeprowadzony dla chętnych konkurs wiedzy o historii i tradycji różanej Kutna, w którym dzieci i młodzież zaprezentują zdobytą podczas rajdu wiedzę.

Zwycięzcy w nagrodę pojadą na wycieczkę do ogrodu różanego w Forst w Niemczech w dniu 29 czerwca 2013 roku. Wyjazd ten został ufundowany przez Prezydenta Miasta Kutno. Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Projekt ma na celu przybliżenie młodym ludziom tradycji różanej w Kutnie, poznanie i zapisanie w ich pamięci ludzi i miejsc związanych z tradycją różaną – tak, by wizja miasta „Kutno miasto róż” była realizowana. Pragniemy, by mieszkańcy miasta Kutno lepiej poznali tradycję różaną, włączyli się w budowanie marki Kutna (Miasto Róż) i poprzez to pielęgnowali jego kulturę i tradycję. Poprzez atrakcyjne formy takie jak rajd pieszy dla dzieci i młodzieży, pokaz filmu o Aronie Ejzyku, chcemy dotrzeć do mieszkańców i zaangażować ich w rozwijanie marki Miasta Kutna.

Rajd Pieszy „Śladami historii i zabytków Kutna” jest organizowany dzięki wsparciu finansowemu Prezydenta Miasta Kutno.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE