Reklama

Reklama

Z Francji do kutnowskiego szpitala. "Jesteśmy pierwszą taką placówką w Polsce" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: sob, 29 sty 2022 08:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W tym tygodniu do Kutnowskiego Szpitala Samorządowego trafił transport z Francji. Dyrekcja informuje, że to nie ostatnia ciężarówka, która znad Sekwany dotrze do naszego miasta. Czego dotyczy to wsparcie?

Reklama

- Jako pierwszy szpital w Polsce (ale zapewne w nasze ślady pójdą też inne polskie szpitale) otrzymaliśmy transport darów z Francji w ramach partnerstwa z francuską organizacją AIMA. Dziękujemy Wam Alice Prada i Sigrid Dumaz! – podkreśla dyrekcja Kutnowskiego Szpitala Samorządowego.

W ramach darów szpital otrzymał bezpłatnie podwójną ciężarówkę sprzętu - 70 łóżek medycznych, 55 materaców, szafki i stoły. W transporcie znalazły się też krzesła typu medycznego, a więc takie, które są przeznaczone dla szpital, czy domów opieki.

Szpital podaje, że transport został zabezpieczony w magazynie, wkrótce zostanie skatalogowany i zacznie służyć pacjentom Kutnowskiego Szpitala Samorządowego.

- Jedyny koszt jaki poniósł szpital to symboliczny wydatek 2500 euro związany z kosztami transportu. Sprzęt pozyskał prezes Artur Gur w ramach uczestnictwa spółki w Polskiej Federacji Szpitali – informuje KSS.

Transport trafił do kutnowskiego szpitala 27 stycznia. W przekazaniu sprzętu uczestniczył prezes szpitala Artur Gur oraz Jolanta Pietrusiak, członek Zarządu Powiatu w Kutnie.

- Mamy jeszcze jedną dobrą informację. To nie jedyny dar, jaki otrzymamy. Już rozmawiamy o następnym. Po zakończeniu pandemii przedstawiciele AIMA odwiedzą nasz szpital i będziemy mogli osobiście podziękować za wsparcie – zapowiada dyrekcja kutnowskiego szpitala.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy