Reklama

Z kalendarium działań posła Tomasza Rzymkowskiego

Opublikowano:
Autor:

Z kalendarium działań posła Tomasza Rzymkowskiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia 18 lipca poseł Tomasz Rzymkowski złożył zapytanie do ministra Infrastruktury i Budownictwa o podanie przyczyn zamknięcia dwóch kas biletowych na dworcu kolejowym w Kutnie.21 lipca poseł Tomasz Rzymkowski prezentował w sejmie stanowisko klubu Kukiz’15 w sprawie wyboru prezesa Instytutu Pamięci Narodowej. W swoim wystąpieniu poparł kandydaturę dra Jarosława Szarka na szefa IPN, ale skrytykował Prawo i Sprawiedliwość za obsadzenie Kolegium IPN wyłącznie osobami z poparcia tej partii.Tego samego dnia posłowie Andrzej Maciejewski i Tomasz Rzymkowski zapytali podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Marka Ziółkowskiego o szczegóły nominacji na ambasadora Polski w Kijowie Jana Piekło, dziennikarza, który w swoich wypowiedziach i publikacjach bagatelizował ludobójstwo Polaków na Wołyniu oraz wybielał antypolską działalność Ukraińskiej Powstańczej Armii. Kutnowski parlamentarzysta poświęcił już raz tej sprawie interpelację do MSZ, ale odpowiedź udzielona przez wiceministra Jana Dziedziczaka była niepełna.

23 lipca w holu biura poselskiego posła Tomasza Rzymkowskiego odbyło się Walne Zgromadzenie Oddziału Stowarzyszenia na rzecz nowej Konstytucji Kukiz’15 w sejmowym okręgu wyborczym nr 11, obejmującym 12 powiatów, w tym także powiat kutnowski. Poseł został wybrany przez aklamację przewodniczącym obrad, a prezesem oddziału wybrano Juliusza Bieleckiego z Aleksandrowa Łódzkiego. We władzach znaleźli się również członkowie stowarzyszenia z powiatu kutnowskiego: Marcin Motylewski został sekretarzem zarządu oddziału, a dr Hubert Słubik przewodniczącym komisji rewizyjnej.

25 lipca na konferencji prasowej w sejmie, posłowie Adam Andruszkiewicz i Tomasz Rzymkowski w imieniu klubu Kukiz’15 i Stowarzyszenia Endecja zażądali ekstradycji do Polski syryjskiego imigranta, który w niemieckim mieście Reutlingen zamordował ciężarną Polkę.

28 lipca poseł Tomasz Rzymkowski wziął udział w mszy świętej odprawionej na Jasnej Górze przez papieża Franciszka z okazji 1050-lecia Chrztu Polski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE