Reklama

Reklama

Z pl. Piłsudskiego do dawnej szkoły. Z czym wiąże się przeprowadzka Muzeum?

Opublikowano: 29 listopada 2017 10:23
Autor:

Z pl. Piłsudskiego do dawnej szkoły. Z czym wiąże się przeprowadzka Muzeum? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wielkimi krokami zbliża się modernizacja Pałacu Saskiego i Muzeum Regionalnego w Kutnie. Oba budynki będą tworzyć jeden, duży kompleks muzealny. Zanim jednak to nastąpi musimy uzbroić się w cierpliwość, przygotować na prace remontowe, a eksponaty z Muzeum odpowiednio zabezpieczyć.

Reklama

Dlatego na czas prac remontowych Muzeum Regionalne musi zmienić tymczasowo swoją siedzibę. Wszystkie eksponaty trafią więc do budynku dawnej Szkoły Podstawowej nr 5 przy ulicy Konduktorskiej. Kiedy zostanie przeprowadzona wielka przeprowadzka? Z czym wiąże się przeniesienie do tymczasowego domu dla Muzeum?

- Planujemy rozpocząć przenosiny z początkiem 2018 roku. Po Nowym Roku sukcesywnie będziemy przenosić wyposażenie Ratusza, eksponaty. Musimy oddać nasz obiekt firmie budowlanej, która będzie prowadziła tu prace. Na ulicę Konduktorską przenosimy się właśnie na czas tych prac, wrócimy do naszej siedziby po oddaniu kompleksu do użytku – mówi dyrektor Muzeum, Grzegorz Skrzynecki.

Na czas remontu wstrzymana zostania działalność wystawiennicza. Nie oznacza to jednak, że przez trwającą kilka lat modernizację o Muzeum zrobi się cicho. Dyrektor mówi nam, że nadal będzie prowadzonych wiele akcji edukacyjnych skierowanych nie tylko do dzieci, ale także dorosłych.

- Jeżeli chodzi o ekspozycję muzealną, to rzeczywiście nie będzie ona dostępna. Będziemy przygotowywać się do wystaw już w nowym kształcie i na nowych warunkach. Natomiast oczywiście nie zawieszamy działalności, nadal będzie o nas słychać, nadal będziemy widoczni. To będzie działalność głównie edukacyjna w szkołach, czy też wydarzenia na terenie miasta powiązane z zewnętrznymi imprezami. Oczywiście planujemy także nasze tradycje imprezy, takie jak Noc Muzeów czy Spotkania z Historią. Także poza możliwością robienia wystaw i ekspozycji będziemy działać bez zmian – dodaje G. Skrzynecki

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)
 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  Prezesik

  Jedwabiście

 • 4 lata temu | ocena +7 / -7

  tolek

  Teraz to będą mieli jak pączki w maśle, żadnych wystaw równa się żadnych zwiedzających, nikt nie będzie przeszkadzał, cisza spokój, tylko pozazdrościć :)

 • 4 lata temu | ocena +6 / -6

  LOL

  super lokalizacja, teraz to już nie wiem kto tam się wybierze