Reklama

Z Włoch do Kutna. Okiem pielgrzyma

Opublikowano:
Autor:

Z Włoch do Kutna. Okiem pielgrzyma - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zapytaliśmy pielgrzymów z Włoch, jak podobała się im wizyta w naszym regionie.Na zdjęciu uczestnicy ŚDM - od lewej: siostra Agnieszka, Ilaria, Lucia, Janusz (koordynator ŚDM w Kutnie) Francesco, Viorela, Giovanni.

Ilaria
Kutno jest bardzo gościnnym miastem. Podobają mi się wspaniałe widoki, różne od włoskich. Uwielbiam również polskie jedzenie, szczególnie kluski śląskie, których mogłam tutaj spróbować.

Lucia
Najlepsze w pobycie tutaj jest to, że możemy wszystkie atrakcje zwiedzać z rodzinami, które przyjęły nas do swoich domów. Nie zapomnę wspólnej nauki pięknego polskiego tańca, jakim jest polonez.

Francesco
Pozytywnie zaskoczyło mnie przyjęcie przez Polaków, ich gościnność i spokój. Uważam, że polskie widoki i pejzaże są bardzo piękne. Najbardziej podobała mi się msza św. w kościele w Głogowcu, która odbyła się w trzech językach: polskim, włoskim i łacinie - to było piękne połączenie trzech kultur.

Giovanni
Mnie również urzekły polskie pejzaże oraz ogromna ilość zieleni. Klimat, jaki tu panuje jest spokojny, bardzo mi się podoba. Dziękuję bardzo mieszkańcom Kutna za radość, którą od nich dostałem.

Viorela
Najbardziej zaskoczyła mnie zawiłość polskiego języka, która okazała się nie do przeskoczenia. Bardzo podoba mi się tutejsza architektura - niezbyt wysoka i kolorowa w otoczeniu pięknej zieleni.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE