Reklama

Zajęli miejsca dla niepełnosprawnych. „Nie podjęto czynności, bo...”

Opublikowano:
Autor:

Zajęli miejsca dla niepełnosprawnych. „Nie podjęto czynności, bo...” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wielu mieszkańców Kutna wielokrotnie było świadkami lub nawet uczestnikami sytuacji, w której kierowca do tego nieuprawniony parkuje na miejscu dla niepełnosprawnych, bo "nie było innego miejsca", albo "to tylko na chwilę". Służby podejmują wówczas czynności mające na celu ukaranie kierowcy naruszającego przepisy. Okazuje się jednak, że nie we wszystkich przypadkach...

Radny miejski Bartosz Czechowski zwrócił się do prezydenta Kutna właśnie w takiej sprawie. W złożonej przez siebie interpelacji wnioskuje o namalowanie kopert w miejscach postoju przeznaczonych dla niepełnosprawnych, konkretnie na ulicach Jana Pawła II 5, Wyszyńskiego 6 i 8 oraz Warszawskie Przedmieście 3 i 9. Czym argumentuje swą prośbę?

- W chwili obecnej miejsca parkingowe są oznaczone znakiem pionowym, lecz niestety wiele kierowców lekceważy i parkuje w miejscu z przeznaczeniem dla osoby niepełnosprawnej. Ponadto w czasie jednej z interwencji straży miejskiej dotyczącej postoju pojazdu nieuprawnionego, stwierdzono brak koperty wobec czego nie można było podjąć czynności wobec potencjalnego kierowcy naruszającego przepisy - wyjaśnia radny Czechowski.

Przepisy mówią jasno: znak pionowy bez poziomego (czyli koperty) nie ma mocy prawnej, ponieważ nie wiadomo, którego miejsca konkretnie dotyczy umieszczony na parkingu znak pionowy.

Czy Miasto pozytywnie rozważy wniosek i zleci wykonanie oznakowania poziomego we wskazanych miejscach? O tym poinformujemy, jak tylko pojawi się odpowiedź ratusza.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE