Reklama

Zajmują miejsca niepełnosprawnym, nie są karani. Miasto zrobi z tym porządek?

Opublikowano:
Autor:

Zajmują miejsca niepełnosprawnym, nie są karani. Miasto zrobi z tym porządek? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Niedawno jeden z kutnowskich radnych zwrócił magistratowi uwagę na pewien problem - na parkingach w naszym mieście (głownie na osiedlach), miejsca dla niepełnosprawnych oznaczone są jedynie znakiem pionowym, brak jest natomiast kopert namalowanych na drodze. Przez to służby mundurowe nie mają podstaw do ukarania kierowców zajmujących te miejsca bezprawnie. Miasto podjęło już kroki w tej sprawie.

- W chwili obecnej miejsca parkingowe są oznaczone znakiem pionowym, lecz niestety wiele kierowców lekceważy i parkuje w miejscu z przeznaczeniem dla osoby niepełnosprawnej. Ponadto w czasie jednej z interwencji straży miejskiej dotyczącej postoju pojazdu nieuprawnionego, stwierdzono brak koperty wobec czego nie można było podjąć czynności wobec potencjalnego kierowcy naruszającego przepisy - pisze w swojej interpelacji radny Bartosz Czechowski.

Dzieje się tak, ponieważ znak pionowy bez poziomego (czyli koperty) nie ma mocy prawnej. Dlatego też kierowcy zajmujący miejsca niepełnosprawnym z reguły nie są karani, bowiem jak określają przepisy, nie wiadomo do jakiego miejsca postojowego na długości całego parkingu odnosi się znak pionowy. Radny wnioskuje zatem, żeby namalować odpowiednie oznakowanie poziome na ulicach Jana Pawła II 5, Wyszyńskiego 6 i 8 oraz Warszawskie Przedmieście 3 i 9. Więcej na ten temat pisaliśmy W TYM MIEJSCU.

Do wniosku odniosły się władze miasta.

- Wydział Zarządzania Drogami zlecił wymalowanie takiego miejsca na parkingu przy ul. Wyszyńskiego 6. Pozostałe miejsca, które Pan wymienia w interpelacji, to tereny nie będące w zarządzie Prezydenta Miasta Kutno. Wydział poinformował zarządców tychże terenów o konieczności wymalowania miejsc zgodnie z obowiązującymi przepisami - wyjaśnia wiceprezydent Zbigniew Wdowiak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE